?Alexela klientide ja töötajate jaoks on tänane otsus olulise tähtsusega, kuna näitab, et omal ajal tehtud pankrotimenetluse avaldus oli ainuvõimalik tee säilitada ettevõtte tegevus ja inimeste töökohad,? ütles Alexela Oili juhatuse esimees Heiti Hääl.
Tema sõnul võiks ka maksuamet otsusega rahul olla, sest mõlemad kohtuotsused on kinnitanud maksumaksja tegevuse seaduslikkuse. ?Ja see peaks minu arusaamist mööda olema maksuameti tegevuse üks eesmärke - jälgida, et maksumaksja tegevus oleks seaduslik,? ütles Hääl. ?On hea meel tõdeda, et maksuametil ei õnnestunud riiklike administratiivsete meetoditega kohtu sõltumatust mõjutada,? lisas Hääl.
1995. aastal asutatud Alexela Oil annab vaatamata juba 2003. aasta suvest kestvale pankrotiprotsessile tööd hetkel enam kui 130 inimesele.
Alexela Oili pankrotihaldur andis 2004. aasta oktoobris ettevõtte juhatusele varad ja juhtimisõiguse tagasi ning Eesti suuremaid kütuse jaemüüjaid on jätkanud tööd tavapärases rütmis.
?Alexela Oili võlausaldajate üldkoosolek on oma otsused teinud, võlausaldajatele kompromissi kohaselt kuuluvad summad on korrektselt välja makstud ja kõik maksuameti katsed seda protsessi mõjutada kohtuväliste vahenditega on lõppenud tulemuseta,? sõnas Hääl. Alexela juhi sõnul loodab ta, et maksuamet ei hakka otsima uusi teid ettevõtte tegevuse nurjamiseks.
Alexela opereerib 29 kütusetanklaga üle kogu Eesti. Heiti Hääle sõnul on Alexela säilitanud klientide usalduse ning töötab jooksvas kasumis.
Maksu- ja tolliameti juriidilise osakonna juhataja Maret Amburi sõnul analüüsib amet kohtumäärust ning ei ole veel võtnud kindlat positsiooni edasikaebamise suhtes. ?Tegemist on esimese sellise juhtumiga, mis on kohtutesse jõudnud, ning seepärast omab see kindlasti põhimõttelist tähendust ka edaspidi.?
Tema sõnul on ringkonnakohus arvestanud võimaliku edasikaebamisega ning on maksuhalduri hagi seniks taganud, keelates ASil Alexela Oil vara võõrandamise kassatsioonmenetluse lõpuni.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.