Kultuuriministeeriumi asekantsleri Peeter Sookruusi sõnul on ETV sõltumatu rahastamise sobivaimad variandid mujal maailmas kasutatav elektriaktsiisi mudel või igal aastal maksutuludest kindla protsendi suunamine avalik-õigusliku ringhäälingu eelarvesse, kirjutas Äripäev viis aastat tagasi.
Sookruus pidas mujal maailmas kehtivatest mudelitest Eesti jaoks kõige sobivamaks avalik-õigusliku ringhäälingu maksustamist elektriaktsiisi kaudu. Sarnane süsteem on praegu kasutusel näiteks Kreekas, Küprosel ja Portugalis.
?See väike lisa elektriaktsiisile on suhteliselt valutu viis maksukogumiseks,? selgitas Sookruus. Kuna elektriaktsiisi Eestis pole, tuleks selle mudeli rakendamise korral lisada maks näiteks igakuistele elektriarvetele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Hetkeseis: Kuigi ETV võiks vabalt erastada ja midagi ei juhtuks, on selle rahastamiseks fantaseeritud kummalisi viise. Miks mitte hoopiski pakendi- või tubakaaktsiis? Õnneks pole ?valutud? maksutõusud realiseerunud.
Autor: ÄP