Maksu- ja tolliamet (MTA) on sel aastal avastanud varasemast sagedamini mootorikütuse müügi nõuete rikkumisi.
Ainuüksi Tallinna tolliinspektuur on aasta esimese poolteise kuuga avastanud kütusekvaliteedi nõuete rikkumisi kokku 13 korral ning müügilt kõrvaldanud ja kinni pidanud kokku 285 746 liitrit kvaliteedinõuetele mittevastavat kütust, kirjutab Eesti Päevaleht.
Näiteks avastas Rakvere tollipunkti liikuv rühm hiljuti Lääne-Virumaal Palmses asuvas tanklas müügil 8900 liitrit kvaliteedinõuetele mittevastavat kütust. Tallinna tolliinspektuuri ametnikud panid kirja rikkumise 10. veebruaril, mil kontrolliti ühes Sõle tänava tanklas müüdavat vedelkütust.
Kontrolli käigus võeti kütuseproov talvisest diislikütusest, mille labaratoorne analüüs näitas, et leekpunkti osas ei vasta kütus kvaliteedinõuetega kehtestatud normile.
7. veebruaril avastati analoogne rikkumine Harjumaal Alaveres asuvas tanklas. MTA tollikontrolli osakonna juhataja asetäitja Andres Kruusimägi ütles, et rikkumiste peamiseks põhjuseks on tänavu karmistunud vedelkütuse kvaliteedinõuded.
Tema sõnul laekub maksu- ja tolliametile võimalikust solkkütusest üha enam infot tarbijatelt ? autoomanikelt, kelle sõiduk pärast tankimist enam ei käivitu või töötab tõrgetega.
Ebakvaliteetse kütuse müügi eest on võimalik trahvida ettevõtet kuni 50 000 krooniga ning eraisikut kuni 18 000 krooniga.
Seotud lood
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?