TKE Grupi pankrotihaldur Toomas Saarma ütles üleeile, et esimene võlausaldajate koosolek on toimunud ja võlanõuded tänaseks kaitstud. Kokku võlgneb ettevõte 60,6 miljonit krooni, millest 10,35 miljonit tuleb tal maksta 215 endisele töötajale. Ülejäänud võlausaldajad on 50 põhiliselt Eestis tegutsevat äriühingut. Pandiga on tagatud 20 miljoni krooni suurune võlanõue, mille Ühispank loovutas ühele äriühingule. Puidutarnete eest jäi TKE Grupp 3,8 miljonit võlgu ASile Toftan ja 1,4 miljonit Imavere Saeveskile.
TKE Grupile on 9,6 miljoni krooni suuruse võlanõude esitanud ka suuromaniku Nadir Hafizi omanduses olev firma Baltic Lumber and Moulding (BLM), mis mõni aeg pärast TKE Grupi pankroti väljakuulutamist jätkas samas tööd ja jäi jälle töötajaile võlgu. Selle firma 13 endist töötajat peavad Paldiski Punase Risti ruumes 15. veebruarist alates näljastreiki. Streikijate esindaja Irina Birova ütles, et streikijail on jõud otsas ja nad on teinud avalduse Tallinna linnavalitsusele piketi korraldamiseks Toompeal. Birova sõnul on 107 inimest valmis TKE Grupi ja BLMi tatarlasest suuromaniku Nadir Fafizi kohtusse andma.
?Me tegime sama tööd sama juhtkonnaga pärast pankrotti edasi, ainult firma nimi oli teine,? selgitas naine.
TKE Grupi pankroti raames on 152 töötajat töötukassast oma palga osaliselt kätte saanud ja lähiajal peaks rahuldatama veel 50 inimese taotlus.
Pankrotihalduri sõnul on võlgnik avaldanud soovi järjekordse kompromissettepaneku tegemiseks ja selleks on tal aega 14. märtsini. Seniseid kompromissettepanekuid pole kohus rahuldanud. Saarma ütles, et seekord peab võlgnik näitama täpselt ära, kust ta võtab raha kompromissettepaneku realiseerimiseks, vastasel korral ta seda ei aktsepteeri.
?Ma ei näe enam erilist võimalust, kuidas samad omanikud saaksid seal tootmist jätkata,? sõnas Saarma. Siiski lubas haldur enne uue kompromissettepaneku saamist ettevõtte vara mitte müüki panna, ehkki seaduse järgi oleks tal selleks õigus.
Ühe võlausaldaja, Toftan Grupi juhatuse esimees Tiit Kolk ütles, et suhtub TKE Grupi omanike uude kompromissettepanekusse suure ettevaatusega, kuna eelmised kaks või kolm sarnast ettepanekut on vett vedama läinud. Puidufirma võlgneb Toftanile 2001. aastal tarnitud saematerjali eest 3,8 miljonit krooni ja pole tänaseks sellest midagi ära maksnud. Varasema ettepaneku kohaselt lubas TKE Grupp tasuda suurema osa võlast, kuid soovis alustada tagasimakseid alles 5?6 aasta pärast.
?Meie sooviks, et tagasimaksetega alustaks võlgnik kohe ja tasuks kogu võla kahe aasta jooksul,? lausus Kolk, kuid lisas, et see pole kuigi tõenäoline. Ta avaldas kartust, et võlgniku teine firma, mis on vahepeal pankadele osa TKE Grupi võlast tasunud ja saanud sel moel enda kätte suurema osa häältest, taotleb ka seekord tasumise edasilükkamist.
Seotud lood
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.