Eilne Äripäev kirjutas sellest, et perekond Milderitele kuuluv OÜ Maisen on ostnud pärast neljanda kvartali tulemuste avaldamist 10 000 Baltika aktsiat.
Kahjuks ei ole uudises kirjutatud, miks Baltika juhtidele kuuluv väikefirma on Baltika aktsiaid ostnud. On ju Maire ja Meelis Milder nii eraisikutena kui ka juhtkonnale kuuluva osaühingu BMIG kaudu BRFi järel suuremaid aktsionäre. Mida see 10 000 aktsiat tootmisettevõtte kaudu enam juurde annaks?
Veidi selgemaks saab motiiv, kui vaadata samas ilmunud Raivo Sormuneni artiklit selle kohta, et võlakirjaprogrammi kohaselt saab tegevjuhtkond kuni 1. maini osta Baltika aktsiaid hinnaga 33,42 krooni aktsia, mille realiseerimisel saaks juhtkond tänase päeva seisuga üle 1,5 miljoni krooni kasumit.
Kuni kvartalitulemuste avaldamiseni liikus Baltika aktsia hind vahemikus 25 kuni 30 krooni, aktsia keskmine kauplemismaht oli 1710 aktsiat päevas. Kokku kaubeldi enne tulemuste avaldamist Baltika aktsiatega veebruaris 31 000 aktsiaga, kogu jaanuari kuu jooksul kokku vahetas omanikku 32 000 aktsiat.
Seega Maisani ostukorraldus 10 000 aktsia ostmiseks moodustas kolmandiku eelmiste kuude kauplemismahust. Mis aga juhtub aktsia hinnaga, kui kauplemismaht suureneb kolmandiku võrra (tõsi ta on, peale Milderite on olnud ka teisi huvilisi, sest eelmise aasta heade majandustulemuste tõttu on huvi tõus aktsia vastu üsna loomulik), ei ole raske ära arvata. Nii väikese likviidsusega aktsiaga on börsil väga lihtne manipuleerida ja antud juhul on manipuleerimine üsna kasumlik. Veidi üle 300 000 krooni kuluga võivad Baltika juhtivtöötajad kasumit teenida üle 1,5 miljoni krooni. Vastust sellele, kas tegemist on turumanipulatsiooniga või mitte, ootan finantsinspektsioonilt.
Eile jätkus Baltika aktsia hinnaralli. Päevasiseselt kallines aktsia 48,85 kroonini, kauplemispäeva lõpuks vajus aga 44,44 kroonile, mis on siiski aktsia hinna rekordtase.
Lisaks Baltika aktsiale lõpetasid eile rekordhinnaga ka Hansapanga, Tallinna Kaubamaja, Saku Õlletehase ning Rakvere Lihakombinaadi aktsiate hinnad.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.