Ülo Toomsalu • 10. juuni 2005 kell 5:46

PM: Sõerd eitab alluvate süüd suhkrutrahvis

Rahandusminister Aivar Sõerdi hinnangul ei saa suhkruvarudes süüdistada ametnikke, kuigi riigikontrolli hinnangul andsid nad kohati ebatäpset infot.

«Ametnikud ei võta vastu otsuseid, nemad pakuvad otsustajatele välja erinevad variandid koos põhjendustega ning selle põhjal teevad otsustajad ise otsuse,» rääkis Sõerd Postimehele.

Samas toonitas ta, et ta ei taha kellelegi näpuga näidata, vaid nüüd tuleb tegelda pigem tagajärgedega ja üleliigsete laovarude eest trahvide väljanõudmisega.

Suur osa toona ametis olnud ametnikest on Sõerdi sõnul siiani ministeeriumi teenistuses ja ministri kinnitusel ei rakendata nende suhtes ebatäpse info andmise eest mingeid sanktsioone.

Eelmise rahandusministri Taavi Veskimägi sõnul lähtus tema otsustamisel sellest informatsioonist, mis oli tollel hetkel tema käes. Oma ministeeriumi ametnikel ei näe ka tema juhtunus süüd.

«Vastutust kandku põllumajandusministrid, kelle saamatus ja tegemata töö see alates liitumisläbirääkimiste algusest on. Teised ei pea nende saamatuse pärast vastutama,» ütles Veskimägi. «Sõerd arvab nii, sest Villu Reiljan ja Rahvaliit arvavad, et ta peab nii arvama.»

Rahandusministeeriumi pressiesindaja Riina Vändre sõnul ei ole neil siiski ka pärast riigikontrolli hinnangut mingit põhjust arvata, et oleks saanud midagi teisiti teha.

«Ka praeguse info baasil ei oskaks rahandusministeerium midagi paremat välja pakkuda,» lausus ta. «Aktsiiside kehtestamine ei olnud õige lahendus, seda ka või ja piimapulbri probleemide taustal.»

Hetkel kuum