Heidit Kaio • 22. september 2005 kell 22:00

Erakond õigustas Savisaart

Kahe nädala vältel oli Keskerakond end majaostuga seotud küsimustest distantseerinud ja hoidunud kommentaaridest. Erakonna pressiesindaja keeldus isegi vahendamast küsimusi erakonna esimehele põhjendusel, et tegemist on Savisaare eraasjadega.

Eilsel pressikonverentsil Savisaart ei olnud, tema eest kõneles erakonnakaaslane Ain Seppik. ?Suhteliselt noore poliitikuna ei pidanud ma seda tähtsaks,? ütles Keskerakonna juhatuse liige Ain Seppik. ?Vajasime aega, et küsimusega tegeleda, me tahtsime anda faktipõhist vastust.?

Kaks nädalat on sündmuse asjaolusid kommenteerinud ajakirjandusele Edgar Savisaare poeg ja Fixor Holdingu tegevjuht Erki Savisaar. Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar pole seni andnud vastuseid ajakirjanike küsimustele, küll aga esines ta Riigikogu ees, vastates arupärimistele.

Esimene Keila-Joa majaostu teemaline artikkel ilmus ajakirjanduses 7. septembril, alles eilsel pressikonverentsil tõi Ain Seppik välja uue olulise fakti. Seni oli teadmata, et juba 2003. aastal sõlmis Fixor Holding eellepingu Keila-Joa maja kasutusõiguse omandamiseks ja vallasasja ostuks. Seppiku sõnul oli maja hind määratud selles lepingus. Ta rõhutas, et maja ja krundi 500 000kroonise ostuhinna tingis asjaolu, et põhimõtteline hinnakokkulepe oli saavutatud enne kinnisvarahindade järsu tõusu algust.

Seppiku hinnangul oli 2003. aastal 500 000 krooni õiglane hind vana puumaja eest. Tal oli näiteks tuua rahandusministeeriumi tellitud kinnisvara võimaliku turuväärtuse hinnang, mis oli valminud enne Keila-Joa suvilakompleksi müüki panekut riigi poolt ja umbes pool aastat enne Savisaare ja Keila REC vahelise eellepingu sõlmimist.

Ajakirjandusele teadaoleva ostulepingu sõlmis Edgar Savisaare omanduses olev Fixor Holding 23. detsembril 2004. aastal. Osteti Keila-Joal Laidoneri villana tuntud maja ja ligi 3000 m2 suurune mereäärne krunt 500 000 krooni eest. 2005. aasta sügisel on kinnisvaraportaalis müügis sarnane maja samas piirkonnas ligi kolme miljoni krooni eest.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare Nõmme kodu omanud firma Domex Kinnisvara on miljoni krooni eest müüki pannud ühe ehitise Naissaarel Miini teel.

Domex Kinnisvara on ettevõttena likvideerimisel. Firma ostis 2001. aastal perekond Savisaarelt maja 3,32 miljoni krooni eest ja müüs selle tänavu kevadel tagasi hinnanguliselt 3,27 miljoni krooni eest, selle summa ulatuses on Vilja ja Edgar Savisaarel laen Ühispangast.

Edgar Savisaare Nõmme kodu ostnud investori nime pole minister avalikustanud. Maja on Domex Kinnisvara bilansis.

Hetkel kuum