17. november 2005 kell 22:00

?Georg? hullutab Matvere ja nõuka nostalgiast kantud särava showga

?Georgi? llibreto loomisel on autor Urmas Vadi kasutanud fakte ja legende eesti kõigi aegade kuulsaima laulja Georg Otsa elust ning saanud tulemuseks vaimuka ja särava fantaasia üksildase kunstnikuhinge eneseotsingutest nõukogulikult julma plakatlikkuse keerdkäikudes. Vadi on öelnud, et ta ei tegele dokumentalistikaga, KGB nimekirju ega endiseid kommusid või muidu hulle ei paljasta, sest see ei huvita teda.

Vaataja, kes sel ajal elas või kellel on mingitki ettekujutust tollasest õhustikust, tunneb saalis istudes kindlasti hulga äratundmisrõõmu. Noorem publik võiks parema arusaamise nimel kodus vanematelt veidi ettevalmistust saada.

Mis puudutab legendaarset Georg Otsa, siis ongi laval legendid temast. Kes läheb otsima ikooni elustumist või iidoli taassündi, saab ilmselt pettumuse osaliseks. ?See ei ole külmutatud Georg Otsa ülessulatamine, vaid sümbioos Otsa meeletute austajate nägemusest ja Georgist, nagu ta võis oma hinges olla,? ütleb lavastusele saateks libretist.

Muusikali ?Georg? muusikalise poole staar on kahtlemata nimiosaline Marko Matvere, kes juba mõnd aega plakatitelt Georg Otsa näoga vastu naeratab. Laulev draamanäitleja tuleb hiilgavalt toime kaelamurdva trikiga, astudes üles kokku 13 laulunumbris muusikali puhul tavalise nelja-viie laulu asemel. Kolmapäevase eel-esietenduse ning laulunumbrite järel ja etenduse lõpus kõlanud tormilise aplausi põhjal otsustades võib olla kindel, et Matvere laulab end kuulaja südamesse sama osavalt kui tema kehastatav kangelane omal ajal.

Ülejäänud muusikalitegelaste rida on äärmiselt kirju, teiste seast leiab Nikita Hru?t?ovi ja Jekaterina Furtseva, aga ka näiteks Elvis Presley, Georgi naise Asta ja nende lapsed, kaks nuhki, üksiku soomlase ning lesknaised üle kogu Nõukogude Liidu. Kesksemates osades on Ülle Lichtfeldt, Anne Paluver, Ines Aru, Helene Vannari, Marika Vaarik, Raivo Trass, Raivo Rüütel, Egon Nuter, Jaan Rekkor, Kaire Vilgats, Liisi Koikson. Lavastuses teevad kaasa ka orkester Erki Pehki taktikepi all, koor ja tantsutrupp. Kõlavad Georg Otsa esitatuses tuntuks saanud laulud, nagu ?Saaremaa valss?, ?Elu armastan sind?, ?Mister Xi aaria operetist ?Tsirkusprintsess?. ?Tõotuse laul? muusikalist ?Mees La Manchast? ja palju teisi.

Ligi kolm tundi kestvat lavastust mängitakse Tallinna linnahallis kuu aja jooksul üheksa korda.

Autor: Ülle Hallik

Hetkel kuum