Allan Martinson • 19 jaanuar 2006

Miljardit MicroLinki eest ei saadud

Äripäeva 19. jaanuari esiküljeloos "Lennukaima IT-äri viljad nopitud" on paraku mitu ebatäpsust, mida ma sooviks korrigeerida. Esiteks ei saa väita, et MicroLinki aktsionärid teenisid ettevõtte müügist üle miljardi krooni. Äripäev on arvestamata jätnud, et MicroLink ei olnud 2004. a börsile viidud SAF Tehnika 100protsendiline omanik.

Seetõttu laekus sellest muidu õnnestunud tehingust MicroLinkile vaid veidi alla poole SAFi 823 miljoni kroonisest turuväärtusest. Kui liita Elioni ja teiste telekomide poolt MicroLinki aktsionäridele makstav ostuhind ja varem MicroLinki poolt aktsionäridele makstud summad (aktsiate tagasiost ja aktsiakapitali vähendamine), siis saame veidi alla 700 miljoni krooni.

Teiseks ei olnud esimeseks MicroLinki investeerinud riskifondiks mitte Hansa Investments, vaid Baltcapi poolt juhitud Baltic Investments Fund (BIF), mis mahutas 1999. a jaanuaris 47 mln kr. Talle järgnes Baltic Republics Fund (BRF) sama aasta sügisel 59 (mitte 70) mln krooniga. 2000. ja 2001. a emissioonides osales lisaks neile aga veel terve rida muid investoreid.

Kolmandaks on ettevõtte ajaloo kokkuvõttest välja jäetud MicroLinki ajaloo ehk tähtsaimad sündmused: ühinemine Läti suurimate IT-firmadega Fortech ja VAR 2000. a alguses ja seitsme andmesidefirma ost ning Delfi portaali asutamine 1999. aastal.

Neljandaks toob Äripäev esile MicroLinki plaani luua Baltimaade esimene virtuaalpank. Sellekohane pressiteade üllitati MicroLinki poolt 1. aprillil 2005. a ja siinkohal soovitaks toimetajatel seda kuupäeva veel kord tähelepanelikult silmitseda.

Hetkel kuum