Mobiilsed laopinnad populaarsed

Kristo Kiviorg 24. jaanuar 2006, 00:00

Telgile pole vaja muud, kui tasast maapinda või parkimisplatsi, kuhu ajutiselt on võimalik sobivas suuruses lao- või müügipind kiiresti üles seada. Põhjus, miks nii tehakse, peitub selles, et üha rohkem püüavad ettevõtted oma toodangut otse tarbijale turustada, lisaks soovitakse hoida kokku halduskulusid.

Häid kogemusi telkide kasutamise osas on ASil Saksa Auto, kes praegu kasutab kahte telki.

"Seni on meil telkidega olnud kaks positiivset kogemust. Eriti hea on neid kasutada siis, kui on vajadus käivitada mõnda kiiret projekti. Püsivama pinna rajamine võtab ju aega. Telk ise läks maksma ca kaks miljonit krooni," selgitas Saksa Auto müügidirektor Toomas Kuusk.

Laiemas plaanis võttes tähendab see aga Ober-Hausi äripindade maakleri Ivo Martini sõnul seda, et paremini hakkab minema logistikakeskustel, mis asuvad Tallinna olulisemate maanteede läheduses, kuhu on võimalik rajada ka nn ajutisi ladusid.

Muutuvad trendid samas ei mõjuta üldiseid lao- ning tootmispindade müügihindasid, mis sõltuvad Pindi Kinnisvara äripindade maakleri Arvo Treieri sõnul eelkõige pankade laenupoliitikast. Samade laenutingimuste jätkudes ei ole tema arvates välistatud ka 20% hinnatõus.

"Kui situatsioon peaks laenuturul muutuma, jäävad ostusoovid endiselt alles, sest välisrahade sissevoolu peatumise lõppu näha ei ole. See ongi jätkuva hinnatõusu peamiseks põhjuseks," lausus Treier.

Võimaliku hinnaralli peatumist ei ennusta ka Ober-Haus kinnisvara äripindade maakler Ivo Martin, kes näeb 2005. aasta trendide jätkumist ka sellel aastal.

"Oma osa siin on kindlasti ka Eesti liberaalsel majanduspoliitikal, mis meelitab kohale välisinvesteeringuid. See kõik viib hindasid jätkuvalt ülesmäge," selgitas ta.

"Muret valmistab vaid see, et paljuski on ettevõtted oma äriplaanidega tänases või homses. Kiireid muutusi arvestades tuleks aga juba ülehomse peale mõtelda," lausus Martin.

Mis puudutab müügihindade tõusu, siis Martin veksleid selles osas välja käima ei hakanud, kuid trend on tema sõnul arenevale majandusele kohane - kasvav.

Samas on turul pakkumisel ühe rohkem saneerimist vajavaid objekte, need on küll hea potentsiaaliga, kuid Treieri sõnul jääb sellest ainuüksi väheks, objektilt oodatakse ka lisaväärtust.

"Sellest johtuvalt ei saa renoveerimata pinna hind tõusta mitte rohkem kui 5%. Suurem hinnatõus peaks toimuma odavamate lao- ning tootmispindade osas. Samas pidurdavad kinnisvara hinnatõusu ka teised ettevõtte kulud nagu transport, elekter, kommunaalkulud. Pinnakulu on vaid osa tervikust. Seega ükski sektor ei saa koorida kogu koort, vaid tuleb leppida võimalikuga," selgitas Treier.

Atraktiivsed laopinnad on kujunemas lisaks Tartu maanteele ka Tallinna ringtee piirkonda, kuid asukoha valikuga siiski kiirustada ei maksa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:43

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing