Kuukiri Juhtimine soovitab

ÄP 30. jaanuar 2006, 00:00

Peeter Raidla raamat aitab leida vastuseid mitmele äri- ja ka laiemalt Eesti ühiskonna eetika valdkonna küsimustele. Neist olulisim - kas ainult nii ongi võimalik rikkaks saada? Lugeja otsustada jääb, kas Hanschmidti tehingud mahuvad üldtunnustatud eetikapiiridesse või mitte.

Raamatus näidatakse, kuidas integreerida ettevõtte finantsjuhtimissüsteemiga ettevõtte tootmise, turunduse, finantseerimise, riskide juhtimise, auditi ja mitmeid teisi olulisi valdkondi, et sedakaudu määratleda, mõõta ja lõpuks ka juhtida olulisi ettevõtte finantstulemusi mõjutavaid tegureid.

"Maksuviidad 2006" on mõeldud eelkõige raamatupidajale ja finantsjuhile, aga ka firmajuhile - neile, kel on vaja kursis olla maksumuudatuste ja aktuaalsete maksuküsimustega. Kogumik annab ülevaate juba jõustunud ja veel planeeritavatest muudatustest, samuti käsitleb olulisi kohtulahendeid.

Väljaande eesmärk on tutvustada olulisemaid muudatusi raamatupidamises, mida muudetud raamatupidamise seadus ja Raamatupidamise Toimkonna juhendid endaga kaasa toovad. Raamat illustreerib praktiliste näidete abil majandustehingute kirjendamist raamatupidamises.

"Töökeskkond 2005/2006" annab ülevaate tööõiguse üldküsimustest: tööõiguse mõistetest, printsiipidest, allikatest. Raamatus on ära toodud töösuhteid reguleerivate olulisemate normatiivaktide kehtivate redaktsioonide tekstid. Tööõigusega seonduvad õigusaktid leiab raamatuga kaasas olevalt CD-lt.

Eesmärkide saavutamine on kunst, milles määravat osa etendab inimressursi juhtimine. Organisatsioonid ja juhid suudavad realiseerida oma eesmärke siis, kui nad oskavad leida ja kaasata sobivaid inimesi. Kulno Türk käsitleb oma raamatus inimressursi juhtimise põhiküsimusi.

Kogumiku eesmärk on pakkuda juhtidele värskeid vaatenurki ja häid mõtteid. Raamatusse on koondatud parim osa Äripäeva juhtimisartikleid, mida tasub aeg-ajalt uuesti meelde tuletada ja uut moodi ellu viia.

Kuulsa majandusteadlase klassikaline teos on lõpuks ometi jõudnud ka eesti keeles lugejani. Liberaalse turumajanduse pooldajad pöörduvad ikka ja jälle tema tööde poole, mille hulgast keskseks on saanud just käesolev teos, lühendatult "Riikide rikkusest".

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:09
    Otsi:

    Ava täpsem otsing