Geenivaramule eraldatud miljon katab vaevu tekkinud võlad

09. veebruar 2006, 16:03

Geenivaramu taotles valitsuselt selle aasta tegevuseks ligi seitse miljonit krooni, valitsus otsustas esimeseks kvartaliks eraldada vaid miljoni.

Valitsus eraldas reservist Eesti geenivaramule jooksvateks kuludeks ja koeproovide säilitamiseks käesoleva aasta esimeses kvartalis miljon krooni.

Eesti Geenivaramu juhatuse liige Andres Metspalu sõnul jätkub sellest rahast vaid tekkinud võlgade maksmiseks.

„Eelmisest rahast jätkus meile eelmise aasta lõpuni, täna on juba veebruari keskpaik, nii et meile on tekkinud võlad. Seda raha jätkub sisuliselt enam-vähem võlgade tagasimaksmiseks,” lausus ta

Metspalu sõnul oli taotletav 6,9 miljonit Geenivaramule vajalik miinimum selleks, et käesolev aasta üle elada.

„Tänane otsus oli puhtalt poliitiline, mis näitab, et valitsuskoalitsioonil pole ühtset nägemust Geenivaramu tulevikust. Eks näeb, mis edasi saab,” lausus ta.

Esialgse kava kohaselt soovis sotsiaalministeerium geenivaramu säilitamiseks sellel aastal kokku ligi 6,9 miljonit krooni. Valitsus ei pidanud sellise summa eraldamist võimalikuks, kuna puudub selge otsus Eesti geenivaramu projekti tuleviku osas.

Sotsiaalministri sõnul valmib ministeeriumil märtsikuus geenivaramut puudutav põhjalik analüüs. Selle valmides arutatakse teemat uuesti valitsuse tasemel ning langetatakse lõplik otsus sihtasutuse tuleviku suhtes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing