WiFi leviala saab lisaseadmega suurendada

Alar Pardla 16. veebruar 2006, 00:00

Firma Linksys toode Wireless-G Range Explorer laiendab WiFi leviala minimaalse kasutajapoolse sekkumisega.

Tegemist on pisikese kavala karbiga, mis peale häälestamist asetatakse olemasoleva WiFi leviala serva ning mis moodustab enda ümber uue WiFi leviala - seega kasvab WiFiga kaetudterritoorium.

See, kui lihtne on seadme häälestamine, sõltub olemasoleva võrgu parameetritest. Ideaalses olukorras saab Range Exploreri tööle praktiliselt ühe viiesekundilise nupuvajutusega. Sellisel juhul ei ole tarvis seadmega kaasas olevat CD plaati isegi CD-lugejasse panna. Nii mugav on asi siiski vaid turvamata võrgu korral.

Tavaliselt on võrguadministraatoridel soov võrgule juurdepääsu piirata ja sellises kohas automaathäälestus enam ei toimi. Siis toimub seadme häälestamine seadmega kaasas olevalt CD-plaadilt. Midagi ei ole vaja installeerida, tuleb vaid käivitada plaadil olev tööriist, mis võrku ühendatud seadme ise üles otsib.

Seadmele parameetrite andmine käib veebilehekülge meenutava akna kaudu. Sisestada tuleb krüpteeritud WPA- või WEP-ühenduse paroolid ning mõned IP-aadressid.

Toimiv lahendus, kuid ainult Windowsi keskkonnas. Mis toimub siis, kui kogu lokaalvõrk peaks koosnema Apple Macintosh-tüüpi arvutitest või kui igas arvutis jookseb Windowsi asemel hoopis Linux, me testida ei saanud. Plaadil paistab olevat häälestusprogramm ainult Windowsi keskkonna jaoks. Tundub, et kui vastav tarkvara Maci- ja Linuxi-kasutajate jaoks isegi olemas on, siis pole tavakasutajal seda hetkel eriti kerge otsingumootoritest leida.

Range Exploreri hind on suhteliselt samas suurusjärgus tavaliste ruuteritega.

Seadme suur pluss on see, et olemasoleva leviala suurendamiseks ei ole seadme juurde vaja vedada arvuti võrgukaablit - ainus, mida seade vajab, on seinakontakt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:46
    Otsi:

    Ava täpsem otsing