Pärnu PM: Pärnu betoonitehas laiendab tootmist

21. märts 2006, 08:10

Mullu juulis tööd alustanud ASi Pärnu Betoonimeistrid valutehasele on senised ruumid KEKi kunagises betoonihallis kitsaks jäänud ja juba tehakse juurdeehitust.

Betoonimeistrite juhataja Mait Talvoja ütles, et kui möödunud poole aastaga jõuti 10,5miljonilise käibe ja 200 000kroonise kasumini, siis tänavu on plaanis kasvatada käivet 35 miljoni kroonini, kirjutab Pärnu Postimees.

Selleks ehitatakse senine tootmishall 24 meetrit pikemaks, millega saadakse juurde 600 ruutmeetrit tootmispinda. Soome firmalt Rimera OY on tellitud uued valulauad, mis saabuvad mais. Siis kasvab tehase võimsus 2400 ruutmeetrilt seinapaneelidelt kuni 3800 ruutmeetrini kuus.

Tehase vaialust hakati rammima vähem kui kuu tagasi, tänaseks näitavad paigaldatud tugipostid juba juurdeehituse piirjooned kätte ning mai lõpus on kavas uuel pinnal tootmist alustada.

Talvoja selgitas, et juurde tuleb 20 töökohta, milleks nad juba praegu töömehi otsivad, et kui uued seadmed Soomest kohale jõuavad, ei jääks need jõude seisma ja mehed oleksid vajaliku väljaõppe saanud. Palka maksab betoonitehas korralikult.

Sellest, et betoonelementidest korterelamute ehitamine on viimasel ajal õige hoo sisse saanud, millel piduriks ainult betoonitehaste võimsus, annab tunnistust suur nõudlus Pärnu betoonimeistrite toodangu järele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing