Viljasalve ostjaid ahvatles Tallinna kinnistu

Erki Freiberg 30. märts 2006, 00:00

Riigile võlgu jäänud ja põllumajandusministeeriumi poolt enampakkumisele pandud Eesti Viljasalvele tegi parima pakkumise AS Tiigi Keskus, mis on valmis ettevõtte eest maksma 27,1 miljonit krooni.

Tiigi Keskusel on teraviljalaod mitmel pool Eestis. Suurim ladu asub Tamsalus, kus ettevõte hoiab ligi 120 000 tonni vilja. Vaikselt tegeleb ettevõte ka kinnisvaraäriga.

ASi Tiigi Keskus omanikud on Romet Puhk, Anneli Laidvee, Maimu Lausing ja Uuno Lausing.

Tiigi Keskuse juhataja ja üks omanikest Uuno Lausing jääb tulevikuplaanidest rääkides kidakeelseks. "Ootame ikka enampakkumise ametliku lõpu ära ja siis räägime konkreetsetest tulevikplaanidest. Võib-olla on pakkumisdokumentides mingi viga ja narr oleks praegu hakata niimoodi kommenteerima," lausus ta.

Lausingu sõnul tehti pakkumine Eesti Viljasalve ostuks, sest Tiigi Keskusel on plaan laiendada tegevust ja suurendada laopinda.

Samas on Eesti Viljasalve ladude maht aga üsna väike - 15 000 tonni.

Küsimusele, kas Eesti Viljasalve ostu muutis atraktiivseks Tallinnas reisisadama kõrval Hobujaama tänaval asuv 328ruutmeetrine kinnistu ja kas ettevõttel on plaan kinnistuga midagi suuremat ette võtta, vastas Lausing põiklevalt.

"See kinnistu oli muidugi üheks põhjuseks… Kuid ei tahaks praegu sellel teemal pikemalt rääkida. Saan ainult öelda, et ega sinna tornmaja peale ei ehita, tegemist on ju muinsuskaitsealaga," lausus ta.

Eesti Viljasalve juhatuse liige Arvo Tupits ei imesta, et pakkumiste käigus ettevõtte hind tõusis, sest tegemist on normaalselt toimiva äriettevõttega, millel on olemas laomajandus, kliendibaas, hankijad ja kontor Tallinnas. Tupits ei välista, et just viimane pakub kinnisvarafirmale suurimat huvi.

Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja Diana Kõmmus ütles, et pakkumised avati eile ja praegu uurib ministeerium pakkujate tausta.

"Vara veel täna võitjast rääkida. Tahame veenduda, et pakkujad on ikka võimelised seda summat ka maksma," lausus ta.

Põllumajandusministeeriumi komisjonil on aega 10 tööpäeva, et esitatud dokumentide õigsust kontrollida.

Riigile kuuluva Eesti Viljasalve avalikule kirjalikule enampakkumisele saabus viis pakkumist.

Ettevõtte alghind oli 21 miljonit krooni ning iga ettevõte sai teha ainult ühe pakkumise. Samuti pidid pakkujad tasuma 2,1 miljoni krooni suuruse tagatisraha.

Müügis oli AS Eesti Viljasalve 759 566 nimelist aktsiat. Iga aktsia nimiväärtus on 10 krooni ning need müüdi koos riigile kuuluva nõudega ASi Eesti Viljasalv vastu, mis ulatub üle 20 miljoni krooni. Nõue tuleneb riigi viljareservi vargusest tänaseks pankrotistunud ASis Rakvere Viljasalv.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing