BIGi laenuportfell kasvas möödunud aastal üle kahe korra

13. aprill 2006, 13:23

Balti Investeeringute Grupi Panga kontserni klientidele antud laenude maht kasvas möödunud aastal 102 protsenti, ulatudes aasta lõpuks 473,7 miljoni kroonini.

Balti Investeeringute Grupi Panga (BIG) kontserni bilansimaht kasvas samal perioodil samuti 102 protsenti, moodustades aasta lõpu seisuga 561,4 miljonit krooni. Aasta varem BIGi bilansimaht 276,5 krooni.

BIGi emiteeritud võlakirjade maht oli aasta lõpuks 295 miljonit krooni, moodustades grupi bilansimahust 53 protsenti ja kaasatud võõrvahenditest 70 protsenti.

BIG teenis 2005. aastal 63,3 miljonit krooni kasumit ehk 30,4 miljonit krooni rohkem kui 2004. aastal.

BIGi juhatuse esimehe Targo Rausi hinnangul soodustasid BIGi kasvu üleüldise kiire majanduskasvu jätkumine, tarbijate positiivsed hinnangud majandusolukorra arengutele, kontorivõrgu laiendamine ja turundustegevuse aktiivsus.

Võrreldav mahtude kasv toimus ka BIGi Lätis tütarettevõttes AS Baltijas Izaugsmes Grupa.

2005. aastal oli BIGi jaoks olulisimaks majandussündmuseks septembri lõpus emaettevõttele krediidiasutuse tegevusloa saamine, mis tagab täiendava järelvalve ettevõtte tegevuse üle, samuti lisab finantsilist usaldusväärsust.

Septembris 2005 suurendas BIG aktsiakapitali 72,816 miljoni krooni võrra 80 miljoni kroonini, et viia see vastavusse krediidiasutustele esitatavate kapitalinõuetega.

BIG avas eelmisel aastal Eestis neli uut esindust. Kokku oli BIGil aasta lõpu seisuga Eestis 11 ning Lätis 3 kontorit.

Balti Investeeringute Grupi Pank (BIG) on noorim Eesti kapitalil põhinev pank, mis on suurte universaalpankade ja liisingfirmade järel Baltimaade suurim spetsialiseerunud laenuandja eraisikutele.

2006. aasta märtsis laiendas BIG tooteportfelli ja hakkas lisaks laenudele pakkuma oma klientidele ka tähtajalist hoiust, mille intress on kuni neli protsenti aastas ehk Eesti üks kõrgemaid.

BIGi eesmärk on pakkuda nii era- kui ka äriklientidele kiiret, tähelepanelikku ning paindlikku finantsteenust. BIG annab hetkel tööd 119 inimesele.

BIGi võlakirjad on noteeritud Tallinna Börsil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing