ÄL: Eesti edukaim reisiärimees ostis Austraaliasse reisifirma

14. juuni 2006, 07:28

Estraveli asutaja Aivo Takis peab Austraalias kahe kontori ja 15 töötajaga reisibürood.

Kolm aastat tagasi Eestist Austraaliasse kolinud ja siin Maarjamaa edukaimaks reisiärimeheks ristitud Aivo Takis soetas uuel kodumaal 1988. aastal asutatud klassikalise reisibüroo Suncity Travel, kirjutab Ärileht.

Estraveli vanuseklassi jääv ettevõtte tegeleb ka samade ülesannetega. 'Lihtsalt Suncity Travel on viimasest kümme korda väiksem,' iseloomustab Takis ostetud reisibüroo mastaape.

Firma kuulub Travelscene/ American Express frantsiisiketti, saades osa Austraalia suurima reisibüroode grupi eelistest. Suurtest kasvuambitsioonidest Takis ei fantaseeri. 'Saab ilma rabelemiseta ka väga ilusti hakkama,' kirjeldab ta.

Paaril telefoninumbril teenindatakse kliente ka eesti keeles. Suncity Traveli omanikfirma, Takisele kuuluv Smart Travel Pty Ltd lubab Eesti-Austraalia suunal parimat teeninduskvaliteeti ning hinnataset.

Kui paar esimest aastat tuli Takisel alalise elamisloa saamise tingimustele vastamiseks igapäevases juhtimises kaasa lüüa, siis nüüd tegeleb igapäevaste küsimustega palgatud tegevjuht. 'Võin seda riiki, ja eriti Brisbane piirkonda soovitada kõikidele eestlastele, kes plaanivad kuhugi soojemale maale ära kolida,' kiidab Takis uut kodukanti.

Takis jätkab ka Estraveli juhatuse liikmena. Asju ajab ta Eestisse jäänud suurettevõttega peaasjalikult interneti teel ning kodumaad külastab mees kord aastas. 'Ehk käiksin ka tihedamalt, kuid ei jää piisavalt aega,' lisab Takis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing