EPL: Rene Kuulmann müüs Tallinnale 15 miljoni eest maad

19. juuli 2006, 07:12

Tuntud ärimees ja kunstikoguja Rene Kuulmann müüs linnale 7 maatükki Pirital.

Kunagine Tallinna linnavaraameti juht ja endine keskerakondlane Kuulmann ise tehingut kommenteerida ei taha: 'Minu advokaat räägib.' Nii palju siiski lisab, et saadud raha läheb Eesti kunsti hüvanguks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Maatehingu sisuks olid Merivälja tee ümbrusse jäävad 7 krunti, kokku 8011 ruutmeetrit, mida linn vajab tee laiendamiseks. 'Läbirääkimised polnud kerged,' ütleb abilinnapea Taavi Aas.

Omanikud soovisid ligi 30 miljonit krooni. 'Aga oleksime võinud küsida ka 50 miljonit,' täpsustab kõrvalt Kuulmanni esindaja, advokaat Mikk Lõhmus. Linnavalitsus tellis omakorda hindamise, mis näitas väärtuseks 5,2 miljonit. Kokku lepiti 15 miljoni krooni peale.

Linnapea Jüri Ratas on väljendanud soovi tee juba aasta lõpuks välja ehitada. Rene Kuulmann on üks suuremaid Tallinna kinnisvaraomanikke. Talle kuulub mitukümmend kinnistut üle linna, sealhulgas krundid Pirita jõe saartel.

Suure osa oma maadest pärisid Kuulmannid esivanematelt. Vanaisa Johannes oli 1930ndatel tuntud tööstur. Ärimehi ja vabrikante oli ka teiste sugulaste hulgas.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. March 2009, 16:46
Otsi:

Ava täpsem otsing