Rakvere korteriturg jahtub vaikselt maha

Eve Soppe 14. august 2006, 00:00

Rakvere korterite turul pakkumine suureneb ja turg on veidi rahunenud. Osta soovitakse endiselt krunte ja maju mere äärde (Võsu, Käsmu, Vergi), pakkumine on seal piirkonnas väike.

2006. aasta II kvartali alguses olid korterite hinnad kõrgel ja oodati edasist hinnatõusu. Nõudlus ületas pakkumist. Mai alguses hinnatõus pidurdus - kõrgete hindadega pandi oma korterid müüki. Praegu pakutakse kortereid ikka veel kõrge hinnaga, kuid ostjad on passiivsed ja äraootaval seisukohal.

Esimese kvartaliga võrreldes on pakkumiste hinnad mõnevõrra juba langenud. Hinnavahemikud jäävad remontimata korterite puhul 7000-9500 kr/m2 ja remonditud korterite puhul 10 000-13 000 kr/m2.

II kvartalis toimusid Rakveres üle pika aja esimesed tehingud uute korteritega - Turuplats 7 ja Tõusu t 3. Uute korterite hinnad jäävad Rakveres vahemikku 13 000-20 000 kr/m2.

Korterelamute uusarenduste trend on läinud tõusvas joones - plaane ja detailplaneeringuid on piisavalt, kuid reaalne ehitus on käsil vaid kolme arenduse puhul - Pagusool, Mõisaväljal ja Turuplats 7.

Üüriturg on Rakveres stabiilne. Pakkumine ületab mõnevõrra nõudlust. Rohkem on nõutud heas korras ja ahiküttega 2toalised korterid. Üürnikeks on peamiselt noored pered ja noored Rakverre tööle tulnud inimesed.

Rakvere eramute turul sellist buumi, nagu korterite turu puhul 2005. aasta IV ja 2006. aasta I kvartalis toimus, ei olnud.

Elamute turg on endiselt rahulik ja hinnad jätkavad tõusvat trendi.

Maju on Rakvere linnas müügis vähe ja nõudlus on suurem kui pakkumine. Enim otsitakse omale hea/rahuldavas seisukorras elamut Rakveres ja Rakverest kõige rohkem 10-15 km kaugusele. Elamute turgu iseloomustab hinnatõus, mis on mõnevõrra aeglasem võrreldes aasta I kvartaliga.

Elamukruntide turg Rakvere linnas sama hästi kui puudub. Teostatud on üksikuid tehinguid vahemikus 150-350 kr/m2.

Nõudlus elamukruntide osas on kasvanud Rakvere linna lähiümbruses (Piiral, Vinnis, Sõmerul), olenevalt suurusest, asukohast ja juurdepääsuvõimalustest on hinnavahemik 20-150 kr/m2.

Rakvere äripindade turg on endiselt küllastunud - pakkumine ületab mõnevõrra nõudluse.

Uute üüripindade hinnad on kõrged ja huvilisi on raske leida. Uute äripindade üüri hind ulatub kuni 250 kr/m2 kuus.

Kesklinnast kaugemal jäävad hinnad vahemikku 70-130 kr/m2 ja nende pindade vakants on võrreldes kesklinnaga mõnevõrra suurem.

Rakverre valmib 2007. aasta sügis-talvel Eesti suuruselt kolmas, 400 miljonit krooni maksev vabaaja- ja kaubanduskeskus. Põhjakeskuse ehitus algab käesoleva aasta sügis-talvel.

Keskusesse on plaanis luua kaubanduspinda kokku 37 500 m". Keskus koosneb Toidu- ja Ehitusmaailmast, lisaks ligikaudu 70 kaubandus- ja teeninduspinda. Suurimad üürnikud on Sportland, Apotheka, Ideaalkosmeetika, K-Arvutisalong, PTA, Marat, Jumbo, elektroonikamüüjad, kasiino, pangateenused. Läbirääkimised on lõpusirgel ehitusmaailma ja toidumaailma kui põhiüürnikega.

Praegu on üürnike nimekiri veel avatud. Täpsed müügipindade paiknemised ja hinnakiri on täpsustamisel.

Küll võib öelda, et kaubanduspinna ruutmeetrihind ei tule madalam kui uusehitistes selles piirkonnas. Rakveres on vastvalminud kaubanduspinna ruutmeetri üürihind 250-350 krooni.

Loodava keskuse raames on kavandatud Lääne-Virumaa piirkonna esimene jäähall, mis võimaldab korraldada jäähoki ja uisutamise treeningtunde, võistlusi ning on avatud keskuse külastajatele.

Keskuse välisterritooriumile luuakse skate-park, mis annab noortele huvilistele võimaluse rulasõidu ning rulluisutamise harjutamiseks ja võistluste korraldamiseks.

15-74aastastelt Rakvere elanikelt uuriti vajadust uue kaubanduskeskuse järele (uuringu korraldaja Faktum& Ariko OÜ). Kaubanduskeskust pooldas 73% vastanutest. Eitavalt suhtujaid oli 6%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing