Linnar Viik: Playtechi team tehku oma Skype!

02. oktoober 2006, 16:09

Playtechi tiim on võimeline liikuma
muudesse valdkondadesse, tehku kasvõi oma Skype, kommenteeris täna börsil USA
seadusemuudatuse tõttu kannatanud Playtechiga seonduvat visionäär Linnar
Viik.

"Minu jaoks oli üllatav, et internetikasiinode aktsiate hinnad, sh Playtechi aktsia, täna nii palju kukkusid," lausus IT Kolledži õppejõud ja Eesti Informaatikanõukogu liige Linnar Viik.

Viigi sõnul oli ka varem teada, et lobby-grupid teevad selle nimel tööd, et hasartmänguturgu piirata. "Juba hiliskevadel oli teada, et selliseid piiranguid kavandatakse," rääkis Viik.
"Praegu on tegu kas ülereageerimisega või on kogu aeg turgu üle hinnatud ja oldud sinisilmsed."

Viigi sõnul on Playtechi aktsia langus vaid üks aspekt, mis ei pruugi ettevõtte tulevikku laiemalt mõjutada. "Playtech on mõnda aega maandanud oma riske." Viigi sõnul peaks Playtech avalikkusele rääkida, et internetikasiinode kliendid on vaid osa nende klientidest.
"Playtechi tiim on oma kompetentsiga kindlasti võimeline liikuma muudesse valdkondadesse. Tehku kasvõi oma Skype!" rääkis Viik. "Eestlased suudavad ju muuta sihti ja fookust, kui vaja!" oli Viik optimistlik.

Viigi sõnul on ta ka varem öelnud seoses Playtechi aktsiaga, et on olemas risk, et netimänge tahetakse piirata.
"USA siseturg on tugev hasartmänguturg. Suurim turg on loomulikult Aasia turg. Ameerika on aga suuteline enda poolt vastuvõetud seadust ka rahvusvaheliselt peale suruma kõige erinevamatele riikidele," rääkis Viik. "Samas on sellist seadust kulukas teostada. Seda on raske ellu viia isegi Ameerikal. Raske on kontrollida, mida ja mil viisil kodanik talitab oma rahadega internetikasiinodes," sõnas Viik. "Ei tohi unustada, et lumepallis lendavad kaasa ka muud ettevõtted: näiteks tarkvara ja serverite pakkujad," lisa Viik.

Internetikasiinode aktsiate langust, sh Playtechi oma Viik traagilisena ei näe: "Traagikast on asi kaugel. Asi on huvitav ja põnev." Viik näeb USA püüdlust ohjata internetikasiinosid osana laiemast Interneti reguleerimisest: "Sama seaduse raames püüab USA internetti reguleerima hakata. Laiemalt on tegu püüdlusega hallata Internetti."

Playtechi aktsia hind kukkus täna 49,8 protsenti, 125 pennini. Põhjuseks USA senati vastu võetud seadusemuudatus, kus keelustatakse ülekannete tegemine internetikasiinodele – pankadele pandi politseifunktsioon. Sellega löödi mitte-USA internetikasiinodel jalad alt.

PartyGamingu aktsia hind kukkus täna kella 12ks Londonis 56,8 protsenti, 46,25 pennini. Sportingbeti aktsia hind kukkus 58,8 protsenti, 76 pennini ja 888 Holdingi aktsia hind 35,2 protsenti, 55 pennini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2006, 19:15
Otsi:

Ava täpsem otsing