Playtech Estonia loob stipendiumi Tartu Ülikooli Sihtasutuse juures

Gert D. Hankewitz 13. märts 2006, 12:44

Playtech Estonia loob Tartu Ülikoolis 80 000 kroonise stipendiumi infotehnoloogia ja informaatika alaste magistriõpingute toetuseks.

Nii tahab ettevõte soodustada üliõpilaste õpingute jätkamist magistriõppes pärast bakalaureusekraadi omandamist. Stipendiumiprogrammi suuruseks saab olema kokku 80 000 krooni - käesoleval aastal antakse välja veel kaks, kuid alates järgmisest aastast neli 20 000 krooni suurust stipendiumi.

Stipendiumi loomisega kinnitab Playtech Estonia oma tõsist eesmärki olla tegija mitte ainult täna, vaid ka tulevikus. „Tänased üliõpilased on homme tööjõuturul ja mida parem on nende ettevalmistus, seda suurema panuse eriala arengusse saavad nad tulevikus anda,” põhjendas stipendiumi määramist Playtech Estonia tegevjuht Rein Lemberpuu. „Infotehnoloogia ja informaatika on erialad, kus areng on väga kiire, see seab üha suuremad nõudmised ka valdkonnas töötavatele inimestele. Playtechi otsus toetada stipendiumitega magistriõppes jätkajaid on ettevõtte jaoks kindel investeering tulevikku.”

TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja Tiit Roosmaa sõnul on Playtechi stipendiumi tekitamine oluline signaal sellest, et IT-firmad on asunud toetama kvaliteetset spetsialistikoolitust. „Sealjuures on väga tervitatav, et stipendium otsustati määrata just magistrandidele. Loodetavasti pakub see lisamotivatsiooni kõigile tublidele informaatika ja infotehnoloogia erialade üliõpilastele, kes peale bakalaureusekraadi omandamist peavad valikuid tegema,” ütles Roosmaa.

Alates eelmisest aastast pakub Playtech iga-aastast stipendiumi ka Tartu Kõrgema Kunstikooli arvutigraafika tudengitele. Esimesel aastal määrati üks 15 000 krooni suurune stipendium teise kursuse üliõpilasele, käesoleval aastal saavad Playtechi poolt rahalist toetust kaks tudengit. Alates 2007/2008. õppeaastast on 15 000 krooni suurused stipendiumid ette nähtud nii teise, kolmanda kui neljanda kursuse õppuritele.

Playtech on juhtiv internetimängudele tarkvara tootev ettevõte maailmas, mille tootmis- ja arendusüksused asuvad Tartus. Playtech Estonias töötab hetkeseisuga üle 200 inimese, ettevõte kasvab kiiresti ning parimatele spetsialistidele on aktiivseid tööpakkumisi paljudes erinevates valdkondades. Lähiajal noteerib Playtech Ltd oma aktsiad Londoni börsi alternatiivnimekirjas (AIM), kõigi praeguste töötajatega on sõlmitud optsioonilepingud ning aktsiaoptsioone on plaanis pakkuda ka tulevastele töötajatele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing