Pirita TOPi müük jäi jõusse

23. oktoober 2006, 14:14

Harju maakohus ei rahuldanud Regati Valduse
OÜ esindaja Urmas Uustali kaebust, mis taotles AS Tallinna
Olümpiapurjespordikeskuse nõukogu poolt möödunud aastal tehtud Pirita TOPi
müügiotsuse tühistamist.

AS Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse kuueliikmeline nõukogu otsustas 15.novembril 2005 häältega 3:2 müüa Pirita TOPi hoone ASile TOP Spa Kinnisvara. Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse 50% aktsiate omaniku, Regati Valduse OÜ poolt nõukokku määratud Urmas Uustal väitis kohtule esitatud hagis, et ta ei olnud nõukogu toimumisest teadlik ning kohalolekul oleks ta hääletanud müügi vastu, mistõttu oleks hääletustulemus olnud viigis 3:3 ning müümist poleks toimunud.

"See on printsipiaalse tähendusega otsus," ütles Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse nõukogu esimees Arti Arakas kohtuotsuse kohta. "Me loodame, et tehingu seaduslikkust kinnitanud kohtuotsus aitab lahendada endiste aktsionäride erimeelsused, mis kokkuvõttes viib TOPi korrastamise protsessi edasi," sõnas Arakas.

Harju maakohus leidis, et Uustalu oli teadlik 15.11.2005.a. kell 14.00 toimuvast ASi TOP nõukogu koosolekust ja äriühingu nõukogu kokkukutsumisel ei olnud rikutud ei seaduse ega põhikirja nõudeid.

Kohus tuvastas, et Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse nõukogu liige Urmas Uustal viibis TOPi nõukogu koosolekul nädal varem, mil lepiti kokku ka järgmise nõukogu istungi toimumise aeg. Lisaks tuletas TOPi sekretär enne koosoleku toimumist e-posti teel nõukogu liikmetele nõukogu esimehe nimel veelkord meelde koosoleku toimumise aja, koha ja päevakorra. Seetõttu leidis kohus, et Uustal oli teadlik nõukogu koosolekust.

Lisaks märkis kohus otsuses, et asjaolu, nagu oleks TOP-i hotellihoone müügitehing AS-i Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse huve kahjustav, jäi kohtuistungil [Uustali] paljasõnaliseks väiteks.

Ajakirjandusest läbi käinud info põhjal oli müügitehingu väärtuseks ligikaudu 300 miljonit krooni.

TOP Spa Kinnisvara 49% omanikuks on kinnisvarafond Explorer Property Fund Baltic States, mille investeeringuid haldab võrdsetes osades Baltikumi suurimale kinnisvaraettevõttele Arco Vara ning Ida-Euroopa juhtiv varavalitsemisettevõttele East Capitalile kuuluv Arco Varavalitsemise AS.
33% TOP Spa Kinnisvara aktsiatest kuulub AS-ile Infortar ning 18% AS-ile Heal, kelle tütarettevõte Delegatsioon on juba aastaid olnud Pirita TOP-Spa operaatoriks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2006, 14:14
Otsi:

Ava täpsem otsing