Tööandjate Keskliit: inimest ei tohi sundida vägisi FIEks

Kadi Heinsalu 23. oktoober 2006, 13:50

Tööandjate Keskliit jagab maksu- ja tolliameti seisukohta, et palgatöötajate
FIE-deks sundimine loob ettevõttele ebaausa konkurentsieelise ja asetab töövõtja
ebasoodsasse positsiooni.

“FIEde tegutsemise regulatsioonid tuleb üle vaadata ja korrastada,” ütles Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis. “Praegune olukord kahjustab nii tööandjaid kui töövõtjaid ning avaldab olulist survet sotsiaalsüsteemile,”
lisas Kriis.

Tööandjate Keskliit nõuab sotsiaalmaksu tasumise aluseks oleva miinimum kuumäära tõstmist kiiremas tempos ja selle ühtlustamist eelmise aasta alampalgaga hiljemalt 2008. aastaks. Vastavasisuline ühispöördumine koos Ametiühingute Keskliiduga kirjutati alla 20. oktoobril ja saadeti peaministrile, rahandusministrile, sotsiaalministrile ning majandus- ja kommunikatsiooniministrile.

Sotsiaalministeeriumi poolt ettevalmistatud eelnõu näeb ette järgmise aasta sotsiaalmaksu miinimummäära tõstmist ainult 150 krooni võrra.
Sotsiaalpartnerite organisatsioonid on seisukohal, et miinimummäära tuleb tõsta vähemalt 850 krooni, s.o. praeguselt 1400 kroonilt 2250 kroonile.

“Lõppema peab olukord, kus mitmed tuhanded FIEd maksavad sotsiaalmaksu väiksemalt summalt kui üleriigiline alampalk, tarbides samas tervishoiuteenuseid võrdselt teiste kindlustatutega,” ütles Kriis. “Tegemist on selgelt ebavõrdse konkurentsiga teiste ettevõtjate suhtes,” lisas ta.

“Samas juhime tähelepanu, et üheks põhjuseks, miks mitmetes valdkondades kasutatakse FIE-sid palgatöölistena, on meie suhteliselt jäik töösuhete regulatsioon. Paralleelselt FIE-de regulatsiooni korrastamisega, peaks muutma paindlikumaks ka töösuhteid, et tööandjad oleks motiveeritud looma töölepingulisi suhteid,” lisas Kriis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. October 2006, 13:46
Otsi:

Ava täpsem otsing