Käive pole kasum

Oliver Kruuda 03. november 2006, 00:00

Ajakirjanik kirjutas, meie kõik lugesime. Eilses lehes kirjutas ta, et "Sõõrumaa ja Kruuda said koolid". Kuigi väidelda võiks ka pealkirja korrektsuse üle, õiendan mulle eraldatud võimaluste piires ära siiski kõige lõbusamad apsud.

Äripäeva teabe põhjal (teadmistepõhine majandus, eks ju) teenib Oliver Kruuda ja tema äripartner Mati Tusov "koolide pealt" oma BCA Center OÜ-ga 177 miljonit krooni aastas. Ajakirjanik lisab selgituseks ajaloolised sõnad: "tegemist pole siiski summadega, mis nad puhtalt kätte saavad, sest selle rahaga peab ka mitukümmend aastat nii eesti- kui ka venekeelsed koolid korras hoidma".

Muuseas, BCA Center OÜ ei kuulu Oliver Kruudale ja Mati Tusovile, tegemist on Tallinna Väärtpaberibörsil noteeritud ASi Kalev tütarfirmaga AS Kalev REC.

Ja 177 miljonit see ettevõte ka kahjuks aastas koolide pealt ei teeni. BCA Center OÜ pakkumise kohaselt on koolide rent aastas kokku veidi üle 50 miljoni krooni. Selle eest peab ettevõte koolid korda tegema, tagama vajalikud investeeringud, neid haldama, koristama, tegema kogu renditava perioodi jooksul hooldusremonti. Ehk siis need veidi enam kui 50 miljonit pole päris sama kui lehes kirjas olnud 177 miljonit. Ja kuidas seda nüüd majandusajakirjanikule öeldagi - käive pole kasum.

Siinkohal tunduks mõttetu lisada, et tehingu maht ei ole kümme miljardit, nagu väidab Äripäev, vaid ligi kümme korda väiksem. Ja investeerima tuleb hakata sadu miljoneid.

Kurb, et näiteks erinevalt Postimeest lugevatest Kalevi väikeaktsionäridest ei tea Äripäeva lugeja siiani, et Kalev REC tegi eduka pakkumise. Aga ei ole hullu, teeme siis pealegi Sõõrumaaga koolid korda. On vähemalt teada, kelle jaoks...

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:23

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing