Romet Kreek • 7. november 2006 kell 22:00

Kolm aktsiat rekordtasemel

Eile tõusid Olympicu, Tallinna Kaubamaja ja Saku Õlletehase aktsiad rekordkõrgele.

Olympicu aktsia hind tõusis 2,37 protsenti, 108,27 kroonini ehk 6,92 euroni. Aktsiaga tehti 160 tehingut ja 23,8 mln kroonine käive. Ostsin ka ise vahepeal müüdud aktsiad enne kvartalitulemuste avaldamist tagasi. Kasiinokett peaks avaldama kvartalitulemused 10. novembril.

Üleeile korralikud kvartalitulemused avaldanud Tallinna Kaubamaja aktsia hind tõusis 8,87 protsenti, 103,74 kroonini ehk 6,63 euroni. Aktsiaga tehti sada tehingut, üks neist oli ka minu ostutehing.

Lisaks kaubamaja tulemustele mängis ostuotsuse tegemisel rolli tugev jaekaubandusturg, ettevõtte kava laieneda Lätti ning krediitkaardi turuletoomine. Olen varemgi kaalunud selle aktsia ostu, kuid eri põhjustel on see edasi lükkunud. Kõige totram põhjus, miks praeguse hinnaga võrreldes ülimadalalt aktsia ostmata jäi, oli nn eurosendi pooleksajamine. Selle asemel, et anda sisse tehingukorraldus turuhinnaga, sai antud sisse limiithinnaga korraldus. Selle korralduse maksimaalne hind, mida olin valmis maksma, oli napilt liiga madal, et see oleks tehinguni läinud. Oma ahnus maksab kätte. Üheks aktsia ostmise edasilükkamise põhjuseks oli hirm, et ettevõte võib Läti projekti rahastamiseks lasta välja täiendavaid aktsiad, kuid juhtkond kummutas kartuse - kasvu rahastatakse omavahenditest. Kui otsustakse osta Lätis Lidli krundid, võtab ilmselt aastaid aega, kuni sinna kerkivad kauplused ja kunded harjuvad nendes käima. Kulud tuleb aga teha kiiresti. Krediitkaardiprojekt näib põnev, kuid kahjuks ei tea, milline on Hansapanga roll pakkumises. Kui Kaubamajale jääks kogu intressitulu, oleks see potentsiaalselt väga hea projekt.

Saku Õlletehase aktsia hind tõusis 1,68 protsenti, 198,56 kroonini ehk 12,69 euroni. Aktsia käibeks tuli tagasihoidlikud 0,5 mln krooni. Ettevõte on endale hiljuti saanud uue juhi Poolast. Eelmise kvartali tulemusi ilmselt veel tema teeneks pidada ei saa, eks tulevik näitab, kas ta suudab kasvatada ettevõtte kasumit.

Hetkel kuum