Uuring: enamik Eesti inimesi ei ole palgaga rahul

Saadava palgaga on rahul või väga rahul 33,6% Eesti töötajatest võrreldes 29 protsendiga uute liikmesmaade keskmisena ja 44,3 protsendiga 25 Euroopa Liidu riigi keskmisena.

Neljast Eesti töötajast kolm on rahul oma töötingimustega ning töö- ja pereelu kokkusobivusega, saadava palgaga on rahul kolmandik töötajaid, näitas eurooplaste töötingimuste uuring.

ETV24 vahendab, et Eestis on töötingimustega rahul või väga rahul 75% töötajatest, võrreldes 77,2 protsendiga Euroopa Liidu kümne uue liikmesriigi kohta keskmiselt. Euroopa Liidu 25 praeguse liikmesriigi keskmine on aga 83,7% , näitas Euroopa Elu- ja Töötingimuste Parandamise Fondi neljas uuring.

Läti töötajatest on töötingimustega rahul 70,2% ja Leedu tööjõust 67,4%. Kõige enam ollakse töötingimustega rahul Taanis (93,4%) , Norras (93%) ja Suurbritannias (92,7%).

Eesti elanikest hindab töö ja pere-elu kokkusobivust heaks või väga heaks 75,8%, samas kui uutes liikmesriikides oli see näitaja 73,4% ja euroliidus keskmiselt 79,8%.

Uurimine viidi läbi küsitluste vormis ligi 30 000 töötaja seas 31s riigis, kelle sekka lisaks euroliidu liikmetel kuulusid ka jaanuarist liituvad Rumeenia ja Bulgaaria, samuti Horvaatia, Norra, Šveits ja Türgi.

Tööuuringu andmeid saab näha Euroopa Elu- ja Töötingimuste Parandamise Fondi veebileheküljel.

Hetkel kuum