27. november 2006 kell 13:43

Hans H. Luik: see on argpükslik rünnak minu vastu

Meediakontserni Ekspress Grupp omanik Hans H. Luik peab tema lähedaste elupaikade süütamisi argpükslikuks rünnakuks enda vastu, mis ei mõjuta temale kuuluvate meediaväljaannete tööd, kirjutas Postimees Online.

Kuidas te praegust olukorda kommenteerite?

See on lähedaste inimeste kaudu argpükslik rünnak minu isiku vastu.

Mis võib selle rünnaku põhjus olla?

Olen mõelnud, et mitte ükski teema ei jää arendamata ja ükski artikkel trükkimata selle atmosfääri tõttu, mida see rünnak tekitab. Ma ei tea, mis see põhjus võib olla. See on mulle suur hämming. Ma arvan, et keegi ei teeks Eestis tänapäeval sellist asja, kui ta arvaks, kui tal on väga hea pidamine või katus kuskil võimuorganites. Lähemal ajal peaks siis keegi mingi märgi andma, hoiatuse või ähvardusega välja ilmuma. Mulle meenutab see laulu «80’s coming back», see on niivõrd möödunud sajand ja idapoolsed tuuled.

Siiani pole teid keegi hoiatanud?

Ei. Meie grupi äride tee on olnud lihtne ja avalik.

Kas see on rünnak pigem ajakirjanduse kui teiega seotud äride vastu?

Mul on raske öelda. Mis ajakirjandusse puutub, siis on aru saada, et kellelegi mingil hetkel tundub, et keegi ajab teda nurka ja meelega kutsub talle uurimist või probleeme kaela. Tegelikult meedia puhul see nii ei ole, aga ma tean, et vähemarenenud meedia vastuvõtja võib tunda, et justkui meedia tegutseks tema vastu. Ta võib selleks ise väga head alust anda.

Hetkel kuum