11. detsember 2006 kell 22:00

Luige kinnisvarafirmas käärib aktsiatüli

Viieminutilise sõidu kaugusel kesklinnast, 20 600 ruutmeetri suurusel krundil, kust avaneva merevaate eest oleks nii mõnigi nõus miljoneid välja käima, asub ASi Laferme peakontor. Firma, mis tegeleb enda kinnisvara üürile andmisega, on viimase aasta jooksul muutunud ettevõtte väikeaktsionäride, noore ärimehe Priit Kajari, keskerakondlase Juhan Sööli ja Aleksandr Gude ning Eesti Päevalehe ja Ekspressi suuromaniku Hans H. Luige tüliõunaks.

"Luik, üritades vältida teiste aktsionäride ostueesõigust, palus firma ühel omanikul vormistada aktsia üleandmiseks kinkelepingu, mille puhul teatavasti teistel aktsionäridel ostueesõigust pole," seletas Priit Kajari advokaat Maidu Kaasik.

Eile välismaal treeningutel viibinud Kajari esindaja sõnul tõrjus varem Laferme aktsiaid mitteomanud meediamees Luik nõnda väikeaktsionärid kõrvale. Nood aga oleksid tahtnud ise enamiku aktsiaid ära osta.

"Kohe, kui Luik aktsionäriks sai, lasi ta põhikirjast välja võtta punkti, et väikeaktsionärid võivad kasutada ostueesõigust," märkis Kaasik veel.

Hagi algataja Aleksandr Gude advokaat Marko Tiimann vihjas, et Luik üritab lihtsalt ostueesõigusest mööda minna. "Kui müüakse, siis aktsionäridel on ostuks eesõigus," lisas ta.

Kohtus kostjapinki sattunud Hans H. Luik sõnas, et süüdistuse näol on tegemist Priit Kajari ning tema partnerite pahatahtlikku fantaasiaga. "Ühtegi tõendit oma rikutud õiguste kinnituseks teine pool kohtule ei toonud," sõnas ta.

Laferme ja tema rentnike pinnaga on Luigel erinevate versioonide kohaselt plaanis ümberehitustööd. Viimaste kuude jooksul on rentnikele saadetud nende lepingute ülesütlemise teateid. Võimalike variantide sekka, mis Pirita tee 20 asuvale krundile tulla võib, kuuluvad hotell ning kortermajad.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum