Tullio Liblik: müügihetk peab olema õigesti valitud

18. detsember 2006, 10:31

Saaremaa Golf ASi nõukogu liige Tullio
Liblik nentis, et golfiala ehitus Kuressaares on läinud algsega võrreldes
oluliselt kallimaks, kuna ehitushinnad on kallinenud.

Saaremaa Golf AS taotleb 94 hektari suurust golfiala Kuressaare linnalt enda omandisse, et saaks seda kasutada tagatisena väljakuehituse lõpetamiseks võetavale laenule, kirjutas Tarbija 24. Linn soovitab aga golfiettevõtte aktsiaid müüa. Liblik ei pea seda aga mõistlikuks. "Praegu oleks aktsiate müük linna huvide kahjustamine, sest nende eest ei saaks õiget hinda. Oma osaluse müümisest võib mõtelda siis, kui ettevõte juba töötab. Müügihetk peab olema õigesti valitud, et linn saaks maksimaalset tulu," rääkis ta.

Tänaseks on golfiväljaku ehitamisse paigutatud 28,5 miljonit krooni, sellest 4,2 miljonit laenuraha. Ehitushindade tõusu tõttu on kogu kompleksi maksumus kerkinud 75,5 miljoni kroonini, mistõttu väljaku lõplikuks valmimiseks on veel vaja 47 miljonit krooni. Linna poolt ettevõtte aktsiakapitali paigutatud elamumaa 103 kinnistust on müüdud 67 ja nende eest laekunud 22,1 miljonit krooni. Saaremaa Golfi ASi juhataja Aivar Aru hinnangul on järelejäänud kruntide müügist võimalik teenida veel umbes 30 miljonit krooni. Ehituse lõpetamiseks puudujääva summa ehk veel 20 miljonit krooni tahab ettevõte laenata pangast.

Neljapäeval arutas golfifirma maataotlust ka linnavolikogu, kes võttis info teadmiseks ja tegi linnavalitsusele ülesandeks maa võõrandamise variante analüüsida. "Linn võiks anda golfiala maa üle aktsiaseltsile ja selle eest aktsiaid vastu saada. Sellisel juhul oleks firma oluliselt tugevamal alusel, samal ajal jääb ta endiselt linna juhtida," rääkis Liblik. "See on meie ettepanek suuromanikule, sest nõukogu ülesanne on töötada omanike huvides. Meie eesmärk on, et omanike vara väärtus kasvaks maksimaalselt."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
18. December 2006, 10:28
Otsi:

Ava täpsem otsing