Tulekahju Pürksi lasteaias põhjustas jõuluküünal

Annika Matson 20. detsember 2006, 16:44

Täna öösel Läänemaal Pürksis lasteaia personali
puhkeruumis toimunud põlengu põhjustas järelevalveta jäetud küünal, teatas
Lääne-Eesti päästekeskus.

Hoone teises tiivas asuvast Noarootsi gümnaasiumi õpilaskodust evakueeriti põlengu tõttu 20 last.

Häirekeskus sai teate tulekahjust Läänemaal Pürksis kell 00.52, kus lasteaia personali puhkeruumis põlesid laual telefon ja küünlajalg.

Suitsu lõhna järgi tulekahju avastanud õpilaskodu kasvataja sulges kohe põlenud ruumi ukse ning alustas hoone teises tiivas asuvast õpilaskodust laste väljaviimist.

Kasvataja kiire ning õige tegutsemine hoidis ära suurema õnnetuse.
Lääne-Eesti päästekeskuse menetlusbüroo peainspektori Raido Metsa sõnul on õpetus kuidas tulekahju korral käituda tihtipeale ainult paberi peal.
Tulekahju puhkemisel hoones, kus viibib korraga palju inimesi, on personal võtmeisikuteks, nende tegutsemisest sõltub kuidas tulekahju edasi areneb ning millised on tagajärjed. ?See oli õnnelik juhus, ? ütles Mets, ?tulekahju oleks võinud traagiliselt lõppeda.?

Lasteaiahoone tiib, kus asub Noarootsi gümnaasiumi õpilaskodu, on värskelt remonditud ning vastab kõigile tuleohutusnõuetele. Selles osas on nii turvavalgustus kui automaatne tulekahjusignalisatsioon. Lasteaia osas tulekahjusignalisatsioon puudub.

Sel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud 150 inimest. Üheks sagedamaks tulekahju tekkepõhjuseks on hooletus lahtise tulega. Talvised pühad on aeg, kus lahtist tuld ja küünlaid kasutatakse rohkem. Põlevat küünalt ei tohi mingil juhul järelevalveta jätta. Küünla paigutamisel tuleb jälgida, et leek ei oleks ohtlikult lähedal esemetele, mis võivad süttida, kardinad või kuuse oksad. Küünal tuleb paigutada tulekindlale alusele.

Tulekahju tagajärjel põlesid ära laual olnud telefon ja küünlajalg, kogu puhkeruum sai suitsukahjustusi.

Päästjad kustutasid tulekahju pulberkustutiga ning ventileerisid ruumid. Tulekahju täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on algatatud väärteomenetlus.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2006, 16:43
Otsi:

Ava täpsem otsing