Linnahall saab uue näo rahvusvahelise arhitektuurikonkursiga

21. detsember 2006, 17:44

Tallinna linnavolikogu otsustas täna seada
Linnahallile ja seda ümbritsevatele kinnistutele hoonestusõiguse, millega
Linnahall kujundatakse rahvusvahelisel tasemel konverentsi- ja
kontserdikeskuseks.

Otsuse kohaselt seatakse Linnahallile ja seda ümbritsevatele kinnistutele hoonestusõigus avaliku kirjaliku enampakkumise korras 50 aastaks, teatas linnavalitsus. Konkursi võitja kohustuseks on arhitektuurikonkursi korraldamine. Abilinnapea Taavi Aas märkis, et enne konkurssi ei ole otstarbekas detailplaneeringut kehtestada. „On esinenud juhtumeid, näiteks Olümpia hotelli vastas asuva krundi puhul, kus tuleb algatada uus detailplaneering väga autoriteetse komisjoni poolt parimaks hinnatud töö elluviimiseks,” ütles Aas.

Tallinna linna ehitusmäärus võimaldab erandjuhuna sõlmida ka ainult detailplaneeringu rahastamise lepingu, mis jõustub detailplaneeringu algatamiseks vajaliku linnavalitsuse korralduse jõustumisel. Seega tellib linn ise detailplaneeringu, kuid selle rahastamise kohustus on hoonestusõiguse omanikul.

Linn soovib, et arhitektuurikonkurss uushoonestuse ideelahenduse saamiseks ja Linnahalli rekonstrueerimiseks oleks rahvusvaheline. Konkursi hindamiskomisjoni peaksid olema kaasatud muinsuskaitsenõukogu ja Arhitektide Liidu esindajad, samuti Linnahalli arhitekt Raine Karp ja insener Ago Kuddu ning Tallinna linnaplaneerimise ja kultuuriväärtuste ameti esindajad.

Linn seob maa-ala tuleviku kogu mere-äärse piirkonna väljaehitamisega Paljassaare ja Russalka vahel, kus Linnahallile kuulub silmapaistev koht unikaalse arhitektuuriteosena ja tulevase rahvusvahelise konverentsi- ja kontserdikeskusena. Hoonestusõiguse konkursi aluseks on Kesklinna sadamaala eskiis, Paljassaare ja Russalka vahelise ala üldplaneering, muinsuskaitse eritingimused ja konverentsikeskuse ruumiprogramm. Sadamaala eskiisiga on määratud põhitingimused: hoonete kõrgused ja maht, samuti vaatekoridorid, teede ja rannapromenaadi alad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 17:44
Otsi:

Ava täpsem otsing