Agnes Ojala • 30. jaanuar 2007 kell 15:49

Suurbritanniasse ehitatakse esimene superkasiino

Manchester võitis hiljuti Suurbritannia esimese superkasiino loomisõiguse konkursi, kirjutas Guardian Unlimited.

Loode-Inglismaa tööstuslinna Manchesteri võib nüüd kerkida kuni 1250 mänguautomaadiga 5 000 m2 kasiino.

Superkasiino ehitatakse Manchesteri idaosas asuvasse vaesesse piirkonda Beswicki. Kasiino on plaanis ehitada Sportcitysse, Manchester City jalgpallimeeskonna kodustaadioni lähedale.

Manchesteri linnavolikogu esimees Richard Leese ütles: "See on Manchesteri ja kogu piirkonna jaoks suurepärane uudis."

Kasiino tehakse 3 miljoni elanikuga linnaosa südamesse. Arendaja on öelnud, et asutus mõjub positiivselt kogu piirkonna arengule. Riigi ühesse mahajäänumasse piirkonda kavatsetakse investeerida 265 miljonit naela (u 6,3 miljardit krooni) ja luua 2700 kasiinoga otseselt või kaudselt seotud uut töökohta.

Piirkonda tuleb lisaks kasiinole hiiglaslik meelelahutuskeskus, kus on näiteks mitmeotstarbeline saal, ujula, spordiklubi, restoranid, baarid, ööklubi ja hotell.

Kasiinode tegevust reguleerivaid seadusi muudeti lõdvemaks 2005. aastal, mil vastu võeti uus hasartmänguseadus. Pärast kirikute, heategevusasutuste ja meediakanalite survet aga loobus briti valitsus oma kavast, jättes suurte kasiinode loomise plaani soiku.

Algselt oli valitsuses plaanis luua 40 superkasiinot, kuid lõpuks jäi neist järele vaid üks pilootprojekt, millele nüüd asukoht välja valitigi.

Vastavast valitsuse esitatud kriteeriumidele peab konkursi võitja selget näitama piirkonna arengupotentsiaali. Kriitikud - nt metodisti kirik ja Briti Meedikute Liit - aga kardavad, et kasiinode levik annab hoogu juurde rahva niigi suurele hasartmängulembusele.

Hetkel kuum