Manchester võitis hiljuti Suurbritannia
esimese superkasiino loomisõiguse konkursi, kirjutas Guardian Unlimited.
Loode-Inglismaa tööstuslinna Manchesteri võib nüüd kerkida kuni 1250 mänguautomaadiga 5 000 m2 kasiino.
Superkasiino ehitatakse Manchesteri idaosas asuvasse vaesesse piirkonda Beswicki. Kasiino on plaanis ehitada Sportcitysse, Manchester City jalgpallimeeskonna kodustaadioni lähedale.
Manchesteri linnavolikogu esimees Richard Leese ütles: "See on Manchesteri ja kogu piirkonna jaoks suurepärane uudis."
Kasiino tehakse 3 miljoni elanikuga linnaosa südamesse. Arendaja on öelnud, et asutus mõjub positiivselt kogu piirkonna arengule. Riigi ühesse mahajäänumasse piirkonda kavatsetakse investeerida 265 miljonit naela (u 6,3 miljardit krooni) ja luua 2700 kasiinoga otseselt või kaudselt seotud uut töökohta.
Piirkonda tuleb lisaks kasiinole hiiglaslik meelelahutuskeskus, kus on näiteks mitmeotstarbeline saal, ujula, spordiklubi, restoranid, baarid, ööklubi ja hotell.
Kasiinode tegevust reguleerivaid seadusi muudeti lõdvemaks 2005. aastal, mil vastu võeti uus hasartmänguseadus. Pärast kirikute, heategevusasutuste ja meediakanalite survet aga loobus briti valitsus oma kavast, jättes suurte kasiinode loomise plaani soiku.
Algselt oli valitsuses plaanis luua 40 superkasiinot, kuid lõpuks jäi neist järele vaid üks pilootprojekt, millele nüüd asukoht välja valitigi.
Vastavast valitsuse esitatud kriteeriumidele peab konkursi võitja selget näitama piirkonna arengupotentsiaali. Kriitikud - nt metodisti kirik ja Briti Meedikute Liit - aga kardavad, et kasiinode levik annab hoogu juurde rahva niigi suurele hasartmängulembusele.
Seotud lood
USA justiitsministeerium on nõudnud vähemalt
neljalt USA investeerimispangalt informatsiooni, mis puudutab
online-kasiinonduse tegevust USAs.
Kasiinos mängides pole võimalik võita, seal
saab vaid kaotada, ja seda nii otseses kui kaudses mõttes. Halvimal juhul võib
kaotada kõik.
Kasiinode mõju mänguturule on Eestis viis
korda suurem kui Euroopa Liidus keskmiselt, kirjutas Eesti Ekspress.
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Viimased uudised
Kallas kritiseeris kõnes Michalit
Hetkel kuum
“Kas nad äkki murravad mingeid salajasi lubadusi?"
Turul on laokil kolmandik triljonist
Tagasi Äripäeva esilehele