Festivali südames on eksootilised ja säravad vokaalmuusika kontserdid. Sufi muusika ansambel Usbekimaalt esitab meie neljas suures kontserdimajas usbeki klassikalist ja rahvamuusikat.
"Ma laulan oma südame ja hingega, mitte häälega," ütleb unikaalse häälega lauljatar Munodzat Jultševa, kes esitab nii nais- kui ka meeshäälele kirjutatud repertuaari rahvuslike pillide (kašgar-rubab, gidjak, doira) saatel. Neljas kontserdimajas esineb ka The Clerks' Group Suurbritanniast renessansi kavaga "Inglise muusika kuldne ajastu" William Byrdi ja Thomas Tallise "tänava lauludest ja õukonna aariatest". Oxfordi Ülikooli juures asutatud ja nüüdseks 15 aastat tegutsenud vokaalansamblit peetakse üheks väljapaistvamaks varajase muusika esitajate hulgas.
Thessalonikist saabub festivalile Kreeka Serrese Bütsantsi kantorite koor Iosaf Dionysiatis, kes toob Eesti kuulajani esmakordselt elavas ja ehedas ettekandes Kreeka õigeusu liturgilise muusika ja bütsantsi laulu kontsertidel Tallinnas Niguliste kirikus ja Viljandi Pauluse kirikus.
Festivali algataja ja hingeshoidja on läbi 18 aasta olnud Andres Mustonen. Loomulikult esineb festivalil ka tema asutatud Hortus Musicus, kes aitab meile avada Lähis-Ida maailma kavaga araabia ja juudi muusikast. Andres Mustonen juhatab ka ava- ja lõppkontserti, mis pakuvad küllusliku valiku delikatesse muusikagurmaanile Eesti parimate muusikute koostöös.
Festivali lõpugalal on kaastegevad eesti sopran Aile Asszonyi, saksa pianist Andreas Frölich ja itaalia flöödimängija Massimo Mercelli. Kavas on Mozarti ja Donizetti ülinõudlikud aariad, Vivaldi virtuoosne flöödikontsert, Bachi klaverikontsert. Kogu festivali lõpetab majesteetlik Bachi Brandenburgi kontsert nr 5.
Andres Mustonen kinnitab, et barokkmuusika festivali avakontserdil saab igaüks ülendatud, osaledes pidulikus kavas.
"Inimene vajab pragmaatilises ja materialistlikus elus selliseid hetki, mil ta võiks tunda end kuninglikult, aristokraatselt. Inimene vajab pühapäeva," ütleb dirigent Andres Mustonen.
Kontsert algab pompöösse ja piduliku avamänguga Händeli "Tulevärgimuusikale". Orkestrisüit oli Inglise kuninga George II tellimus Aacheni rahulepingu sõlmimise tähistamiseks. Suurejoonelisel vabaõhuetendusel 1749. a Green Parkis esitas "Tulevärgimuusika" 100-liikmeline sõjaväeorkester. Paraku kujunes seal tulevärgist tulekahju, kuna pürotehnika süütas puust paviljoni. Meie festivali avakontserdil on tajutav tulevärk muusikas eneses.