Kohus otsustas, et Itaalia ei või kohalikele seadustele tuginedes teha takistusi välismaistele mängukorraldajatele, kui neile on mõnes teises ELi liikmesriigis väljastatud litsents.
"See on mängukorraldajatele väga hea uudis," kommenteeris agentuurile Bloomberg jurist Lode van den Hende Brüsseli advokaadifirmast Herbert Smith. "Oleks otsus tulnud vastupidine, võinuks paljud oma poe kinni panna."
Kohtuasi puudutas Suurbritannia firmat Stanley Leisure PLC, millel oli Briti litsents. Firma vahendajaid Itaalias, kelle kaudu sai interneti teel panuseid teha, ähvardasid Itaalias suured trahvid, sest kohalikku litsentsi neil polnud. Võimalust seda hankida aga ei antud.
Vägikaikavedu riiklike monopolide ja erasektori hasartmängukorraldajate vahel on viimasel ajal teravnenud.
Prantsusmaal näiteks arreteeriti läinud sügisel kaks Austria firma Bwin Interactive Entertainment juhti ning eelmisel kuul läkitasid ametivõimud ligi 20 välismaisele mängukorraldajale kutse tulla Pariisi oma tegevusest aru andma. PartyGaming pani hiljuti oma prantsuskeelse võrgulehe üldse kinni.
Pidevalt kostab kriitikat ka Rootsi riikliku monopoli Svenska Spel aadressil, mis kiivalt oma koduturgu kaitseb, kuid tegutseb ise näiteks Leedu turul.
Euroopa Komisjon on seisukohal, et hasartmängude korraldajatel on Euroopa Liidus samasugused õigused nagu teistel ELi teenusepakkujatel, mis tähendab, et neil peaks olema võimalus oma äriga tegeleda mis tahes ELi riigis. Suur tagasilöök oli sektori firmadele hasartmängude väljajätmine ELi uuest teenuste direktiivist.