Mariliis Pinn • 18. juuni 2007 kell 6:34

Parts: aprillilõpu sündmuste tõttu on Eesti transiidist kaotanud 30-35%

Majandusminister Juhan Partsi sõnul jahtuvad transiidisektoris pronkssõduriga seotud emotsioonid ilmselt sügiseks ning kevadel vähenenud transiit taastub vähemalt mingis osas, vahendas ETV 24.

Majandusminister ütles ETV hommikusaates "Terevisioon", et aprillilõpu sündmuste tõttu on Eesti oma transiidist kaotanud 30-35%.

Partsi sõnul on ta majandussuhete silumiseks Venemaaga püüdnud suhelda Vene valitsuse liikmetega ja Vene ettevõtete juhtidega ning neile selgitada, et läänelike väärtuste kohaselt pole normaalne, kui poliitilised erimeelsused kajastuvad majandussuhetes.

"Nad on tavalistel kõnelustel üsna sõbralikud ja ega nad seda pronkssõduri teemat väga ei tõstata," rääkis majandusminister. "Pigem nende sõnum oli umbes nii, et eks me ole vigu teinud, las need emotsioonid nüüd jahtuvad ja viidatakse kuhugi sügise peale."

"Ma arvan, et kui räägime konkreetselt sellest transiidisektori emotsioonide jahtumisest, siis umbes sellises ajalises tsüklis see käib," lisas Parts. "Sügis tõenäoliselt toob teised tuuled."

Hetkel kuum