27. juuni 2007 kell 9:21

Mullikile simulaator – kas kõik on müüdav?

Kas sulle meeldib mullikilet plõksutada, kuid seda satub sinu kätte vaid harva ja juhuslikult? Siis on Jaapani mänguasjatootja Bandai just sinu jaoks leiutanud mänguasja nimega PutiPuti.

Väikesel seadmel on nupud, mille plõksutamine peaks olema sama tore kui mullide lõhkumine ning lisaks kaasneb iga nupulevajutusega originaalne mullikile plõksutamise hääl. Boonusena saab iga sajanda plõksu järel kuulda üllatushäälitsusi – uksekellahelinat, koera haukumist, peeretamist või muud.

Mänguasja valmistatakse viies erinevas värvitoonis ning selle külge on kinnitatud kett. Seega saab seda kaasas kanda ja igal pool oma närvide rahustamiseks plõksutada. PutiPuti tuleb müügile selle aasta septembris ning selle hind jääb umbes 100 krooni ringi.

Iseküsimuseks on, kas selline ese siiski suudab jäljendada mullikile plõksutamisest saadavat rõõmu. Puudused on ilmsed – nuppude vajutamisega ei kaasne millegi katkiminek – puudu jääb hävitamisrõõmust, ning saamata jääb ka rahuldus hetkest, mil suur tükk mullikilet on lõpuks katkiplõksutatud ja ühtegi tervet mulli enam ei ole. Võib-olla pole kõik siiski müüdav.

Loe ka teisi Novaatori uudiseid.

Hetkel kuum