"Kodus tuleks arvestada ka taimede olemasolu. Neile võib tänu toonitud klaasile valgust liiga väheks jääda," hoiatab akende liigse kiletamise eest Salinas ASi tegevdirektor Andres Olesk. Tema selgitust mööda on aknakiledel spetsiaalne kaitsekiht, mis peegeldab päikesekiiri ja vähendab ülekuumenemise ohtu. Seega paranevad sellist kilet kasutades ka olemasoleva aknaklaasi omadused. On ju UV-kiirgus üks põhilisi eri materjalide pleegitajaid.
Liiatigi vähendab kile suure päikesepaiste aegseid vaevusi arvutiga töötades. Samuti pakub aknakile tagasipeegelduv pind kaitset väljast sisse vaatavate võõraste eest.
A-Autokile OÜ juhataja Aivar Hundi kinnitusel kaitsevad päikesekaitsekiled ultraviolettkiirte eest, tõrjudes kuni 99% UV-kiirgusest ja kuni 78% päikese soojusenergiast. Kilede omapära seisneb pealispindadele pihustatud metallkihis, mis määrab kindlaks kile optilised ja füüsilised omadused ning värvitoonide ja -varjundite mitmekesisuse. Saadaval on eri efektiivsusastmega kilesid. "Mida tumedam kile, seda parem kaitse," lisab Hunt.
Päikesekaitsekiled sobivad kasutamiseks igale poole, leiab Aivar Hunt. "Nii koju, kontorisse kui ka sõiduautodele on need kiled mugav kaitse liigse päikesekiirguse vastu," ütleb ta.
Oleski väitel saab kiledega üsna hästi parandada ka hoone esteetilist väljanägemist.
Alari Saksakulm Klaasikaitse OÜst kinnitab, et kile tumedus ja kiirgustakistusvõime sõltuvad paljuski selle ehituslikest omadustest.
Tehnoloogia keerukusest johtub ka toote hind. Näiteks nanotehnoloogiline kile on kõige kallim.
Pärnu haigla Ristiku tn haiglahoones oli probleemiks hoone fuajee ja kohviku suvine ülekütmine katuseakende kaudu. Nii oli tarvis leida lahendus, mis aitaks vähendada akendealuse pinna ülekuumenemist, kaotamata samas oluliselt valgustuses. Otstarbekaimaks lahenduseks osutus katta klaaspinnad peegeldavate kiledega. Võib üsna kindlalt öelda, et kiletamine lahendas probleemi.