Nord Streami juht veenis toru olulisuses projektiga

Mariliis Pinn 19. september 2007, 00:00

2015. aastal tuleb Euroopas importida 75% gaasi, 2005. aastal imporditi vaid 59%, põhjendas ta.

Nord Stream ei asendaks ühtegi olemasolevat ega plaanitavat gaasitoru, vaid täidaks tühimiku. "Tegemist oleks ühe suurima Euroopa investeeringuga Euroopa energiaturvalisuse tagamiseks," lisas ta.

"Kas meretee on parim lahendus? Praegune marsruut on valitud 1990. aastate lõpus Soome ja Vene ühisfirma tehtud uuringute põhjal. Näiteks on meretee 15% lühem, kui oleks kaldapealne gaasitoru. Ka on merepõhja paigaldatavate torude kulud 90% väiksemad," põhjendas Ameln gaasitoru vajalikkust. Tema sõnul on merepõhja paigaldatud gaasitorud kindel ja testidud lahendus. "Me ei leiutaks enam ratast," lisas ta.

Ameln selgitas ka, et gaasitoru on täiesti ohutu: betooniga kaetud torud keevitatakse spetsiaalsel laeval kokku ja lastakse merepõhja. "Torusid ei kinnitata kuhugi, Nord Stream jääb merepõhja lamama," selgitas ta paigaldusprotsessi. "Toru sein on üle 20 millimeetri paks, mis on peaaegu läbimatu, neid ei saa lõhkuda ankru ega millegi muuga," lisas ta.

Amelni kinnitusel järgib Nord Stream Euroopa Liidu ohutusnõuetest karmimaid reegleid. "Ma arvan, et tegu on maailma kõige turvalisema nii suure gaasitoruga," lisas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing