16. oktoober 2007 kell 12:12

Tallinn saab kalaturu

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ja peaarhitekt Endrik Mänd rääkisid tänasel pressikonverentsil avaturgude kadumisest ning uuest mere lähedale loodavast kalaturust.

Seades eeskujuks Helsingi kalaturu, on ka Tallinnas plaanis teha kaasaegne kauplemispind, mis töövälisel ajal oleks osa rannapromenaadist. Õhtuti toimuks kalaturu üritused.

Kalaturust saaks Linnahalli taguseid erinevaid rannaäärseid tõmbekeskusi ühendava linnasadama lahutamatuks osaks.

Lisaks on Tallinna linnavalitsusele nende hoone kitsaks jäänud ja ka uus hoone plaanitakse luua mere lähedale, et tuua linnakodanikku merele lähemale. Hoone kõrgus on määratud Linnahalli lähedusest lähtuvalt. Hoone peaks tulema 4-6korruseline. Et uus hoone linnaga sobiks korraldatakse ehituslahenduse leidmiseks rahvusvaheline arhitektuurivõistlus. Abilinnapea sõnul peaks linnavalitsus antud kontseptsioonis kirjeldatud hoonesse ära mahtuma.

Antud hetkel on kontseptsiooni näol tegemist kinnitamata plaaniga, mis Aasa sõnul homme sarnasel kujul linnavalitsuse istungil loodetavasti heaks kiidetakse.

Kontseptsioon linna avamisest merele puudutab teiste hulgas ümberehitusi Tallinna Linnahallis, kultuurikatlas, on plaanis luua suurem rannapromenaad, uhke raepark ja kalaturg ning paremini funktsioneeriv linnasadam.

Hetkel kuum