16. oktoober 2007 kell 11:28

Tallinn: Viimsist Tabasaluni tuleb rannapromenaad

Tallinna linnavalitsus tutvustas täna Tallinna uut välimust kajastavat rannapromenaadi kontseptsiooni, mis avab linna merele.

Linnaplaneerimise peaarhitekt Endrik Mänd ütles, et on plaan Tallinnale teha promenaad, mis ääristab merepoolset linnaserva kogu pikkuses Viimsist Tabasaluni. Lisaks on plaanis vaatekoridor, mis avab tee vanalinnast mereni ja vastupidi.

Rannapromenaadile lisaks saab Tallinnas olema Raepark, mis pakub võimalusi aktiivseks puhkuseks, lõõgastuseks, vabaajaürituste korraldamiseks. Promenaad on kasutatav ka kergliiklusteena erinevate linna piirkondade vahel.

Kohati eemaldub promenaad mere äärest veidi kaugemale, et lühendada jalakäijate teed ja mitte takistada sadamaid. Kindlasti hakatakse korraldama avatud uste päevi, millal linnakodanik pääseb ka sealt mereni rääkis Mänd.

Täna ei ole veel selge, kuidas täpselt ehitus toimuma hakkab, sest antud hetkel on tegemist ainult kontseptsiooniga. Konkreetsete lahenduste tarbeks korraldatakse konkurss huvitavate lahenduste saamiseks.

Hetkel kuum