2. november 2007 kell 15:50

Britid leiutasid nähtamatu tanki

Briti sõjatööstuse heaks töötavad teadlased leiutasid nähtamatu tanki, õigemini võimaluse muuta tank nähtamatuks.

Kaitseministeeriumi poolt läbi viidud katses sõitis sellise kattega varustatud tank üle välja, olles kindlas vaatluspunktis viibinud inimeste jaoks täiesti nähtamatu, kirjutas FOXnews.

"See tehnoloogia on lausa uskumatu," kirjeldas nähtut ajalehele Daily Mail üks katset pealtnäinud sõduritest. "Kui ma poleks kohal olnud, ei usuks ma siiani. Vaatasin üle välja ja nägin vaid rohtu ja puid – tegelikkuses vahtisin aga otse tankitorust sisse."

Peab siiski mainima, et tegu pole imega. Tehnoloogia põhineb kaamerate ja projektorite koostööl. Kaamera filmib tanki tausta ning projekteerib selle siis spetsiaalsele ekraanile, mis kinnitatakse „nähtamatuks” muudetava asja peale – antud juhul siis tankile.

Siit võid vaadata, kuidas jaapani noormees demonstreerib enda peal sarnast tehnoloogiat.

Katset nõustus kommenteerima Londoni Imperial kolledži füüsik John Pendry, kes on tuntust kogunud väitega, et „nähtamatuks tegev mantel” on teoreetiliselt võimalik.

"Tehnoloogia puudus on ilmselgelt sõltuvus kaameratest ja projektoritest," ütles Pendry, kes kaitsejõudude projektiga seotud ei ole. "Järgmiseks sammuks oleks tanki tegelik nähtamatuks muutmine ilma kaamerate abita. See on keeruline, kuid võimalik."

Hetkel kuum