Raamatud

ÄP 05. november 2007, 00:00

Rohkete fotode, skeemide, kaartide ja plaanidega illustreeritud teatmeteos "Seitsekümmend suurt muistset leiutist" tutvustab kõige paeluvamaid leiutisi muinas- ja antiikmaailmast.

Peatükk "Peavari ja elatusvahendid" tutvustab muistseid elamutüüpe alates rohust varjualustest ja koobastest kuni kivihooneteni.

Raamatus on vaatluse all mööbli valmistamise ja puusepatöö algus, katsetused tõhusamalt kütta ja valgustada ning algeline veevärk, drenaaž ja turvaseadmeid.

Raamatust saame teada ka, kuidas mõjutavad toonased põlluharimises, aiapidamises ja toiduvalmistamises omandatud hindamatu väärtusega kogemused meie tänapäevastki elu. Teoses kirjeldatakse transpordialaseid, küttimise, sõjapidamise ja spordiga seonduvaid leiutisi, tutvustatakse varaseimaid kunstitraditsioone ning muusika ja maalimise kirevat valdkonda.

Raamatu viimases peatükis "Ehtimine" selgitavad teose autorid, kuidas inimesed kehakunsti ja tätoveeringutega ennast identifitseerisid, märkisid või veetlevaks muutsid.

Raamatu peatoimetaja Brian Fagani hinnangul annab "Seitsekümmend suurt muistset leiutist" tasakaalustatud pildi suurtest ja väikestest, olulistest ja triviaalsetest leiutistest.

Tiina Kolk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing