5. november 2007 kell 15:56

Happerünnak viis prügivedaja haiglasse

ASi Cleanaway prügivedaja sattus neljaks päevaks hingamisteede kahjustusega haiglasse, kui prügimasina pressi vahelt paiskus talle peale seni kindlaks tegemata hapet.

Cleanaway müügijuhi Aire Jagusoni sõnul juhtus õnnetus 19. oktoobril Tartus ühe Turu tänava firma territooriumil prügikasti tühjendamisel, kirjutas postimees.ee. Lisaks happenõule, mis ilmselt prügiveoauto pressi all purunes, oli tühjendatavasse konteinerisse visatud elavhõbedat sisaldavaid päevavalguslampe.

«Nii kui jäätmevedaja masina pressi nuppu vajutas, tõusis üles mingi pilv,» vahendas Jaguson kannatanu kirjeldust. «Mahuti kõrvalt leidsime pärast päris palju päevavalguslambi tükke. Kuid lambis olev elavhõbe ei saa tekitada nahale ja riietele põletust. Arvata võib, et lampide lõhkemine lõi happe masinast välja.»

Tänaseks on prügivedaja Jagusoni kinnitusel taas terve ja töövõimeline. Jaguson ei soovinud avaldada hapet peitnud prügikasti valdavat firmat, kuid ütles, et firma ise on välistanud happe ja päevavalguslampide sattumise prügikasti oma töötajate süül. Jagusoni sõnul asus konteiner tõesti alal, kuhu võis pääseda igaüks.

Hetkel kuum