Kadrin Karner • 8. november 2007 kell 22:00

Eestlane sai Läti piimatööstuse juhiks

Rigas Piensaimnieks on Lätis suuruselt kolmas piimatootja, eestlastele on ettevõtte valikust tuttavad Karumsi kohukesed.

Jõgi hakkab asendama Edgars Štelmahersit, kes taandus juhatuse esimehe ja tegevdirektori kohalt poolte vastastikusel kokkuleppel, kirjutas BBN.

Eile oli Neeme Jõgi pidevalt hõivatud, oma uue töö kohta ei leidnud ta mahti midagi öelda. "See ei ole üldse oluline teema," märkis ta.

Jõgi on juhtinud Eesti suurimat piimatööstust Tere aastatel 1999-2002 ja on olnud mitme teiste suures Eesti ettevõtte tegevdirektor.

Jõgi töötas 2004. aasta lõpust Vene Nutritec Groupi vastomandatud Estmilk Productioni ja Agro Piima juhina, mis ostis pankrotti läinud Rapla Dairy tehase. 2005. aasta märtsis Jõgi lahkus tehasest. "Leppisime kokku, et nõukogu kutsub minu ametist tagasi ja mina kutsun tagasi kohtusse saadetud pankrotihagi," kommenteeris toona Jõgi.

Rahumaa, Raid, Rätsep ja Leis kontrollivad rohkem kui kuuemiljardilise käibega tööstusettevõtete gruppi, kuhu kuuluvad ka Kalevi kommivabrik ja Tere piimatööstus.

Hetkel kuum