Sten-Aleks Pihlak • 3. detsember 2007 kell 14:26

Kiili maanõunik sai kinga

Kiili valla endine maanõunik Mart Nettan kaebab Kiili vallavalitsuse kohtusse, kuna pärast 13 aasta ja 11 päeva pikkust teenistust lasti ta päevapealt lahti süüdistatuna ebakorrektses ja räpakas töös.

„Distsipliin on võime jääda alati rumalamaks kui sinu ülemus. Minul see võime puudus,“ selgitas Nettan vallandamise põhjuseid, kelle sõnul riputas Kiili vallavanem tema vallavalitsusest välja viskamine juba ammu õhku. „Temal oli plaan mind juba ammu lahti lasta ja sellel eesmärgil oli tal tehtud tänavu aasta märtsis kiri, kus nõudis vastuseid minu viiele ebakorrektsusele. Aga 100 protsendiliselt kõik etteheited, mis mulle tehti, olid alusetud,“ sõnas Nettan, kes viksis oma kingasid jalutuskäiguks kohtu teel. „Praegu olen kodune ja tegelen materjalide ettevalmistamisega töövaidluskomisjonile ja kohtule, sest ma tahan natuke raha vallalt selle tembu eest saada. Kuue kuu hüvitist tahan saada - rohkem ei taha.“ rääkis Nettan.

Kiili vallavanema Vambo Kaalu sõnul oli vallandamine igati põhjendatud. „Põhjus on sisuliselt oma tööülesannetega mitte toimetulek. Üks näide on see, tema töökohustuste hulka kuulub eelnõude ettevalmistus vallavalitsuses ettekandmiseks, aga tema keeldus lihtsalt vallavalitsuse istungile tulemast. Kuna ta nii käitus, siis me ei saa kaua seda asja taluda,“ sõnas Kaal ja lükkas ümber väited, nagu sooviks ta olla Kiili vallas ainuvalitsejaks. „See on absurdne. Mina töötan siin neli ja pool aastat ning probleeme on koguaeg olnud. Tal oli väga palju ebatäpsusi ja palju asju tuli ümber teha. Ühel heal päeval saab piir täis,“ ütles Kaal.

Kiili vallavalitsusest samuti peatselt lahkuva vallasekretäri Kersti Neeme sõnul on tema lahkumine puhtalt enda initsiatiivil. „Täiesti omal soovil ja minu eraelulistes huvides,“ sõnas Neeme, kelle sõnul pole tal vallavanemaga mingit kana kitkuda ja võttis isegi Nettani vallandamises vallavanema poole. „Ega see polnud nüüd selles mõttes ka päris päeva pealt lahti laskmine. Talle oli enne tehtud üks distsiplinaarkaristus ja vahepeal oleks võinud neid teha veel umbes viis, aga neid lihtsalt ei vormistatud, kuna arvasime, et asi muutub. Aga ta tõesti ei muutunud,“ ütles Neeme, kelle sõnul oli tegu põhjendatud.

Nettanile torgati töölõpetamise leping pihku ülemöödunud neljapäeval ning uue maanõuniku leidmiseks on korraldatud juba konkurss.

Hetkel kuum