Tõnis Oja • 3. detsember 2007 kell 22:00

Oh neid analüütikuid!

Wall Streeti tippanalüütikud ei ole soovitanud investeerimispankade ja -firmade aktsiaid müüa, vaid hoopis osta või hoida, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.

Pärast börsimulli sajandi esimestel aastatel sattusid suurpankrottide juhtide kõrval tugeva kriitika alla analüütikud, kes olid Enronile ning kümnetele teistele tänaseks kadunud ettevõtete aktsiatele andnud ostusoovitusi. Sama paistab olevat nüüd juhtunud finantssektorit katvate tippanalüütikutega.

Näiteks toob Bloomberg Merryll Lynchi analüütiku Guy Moszowski, UBSi analüütiku Glenn Schorri ning Brad Hintzi investeerimisfirmast Sanford C. Bernstein & Co, kelle soovitused Bear Sterni aktsiale on kas osta või hoia, aga aktsia hind on sel aastal kukkunud 39%. Nende soovitused investeerimispanga Merryll Lynch aktsiatele on "hoia", samal ajal kui aktsia hind on kukkunud 22%. Ka 40% kukkunud Citigroupi aktsiat soovitavad hoida.

Kuna kliendid ei pööra tegelikult soovitustele erilist tähelepanu, himustavad nad hoopis kohtumisi kaetavate ettevõtete juhtidega. "Analüütik ei saa anda müügisoovitust seepärast, et ta ei soovi kaotada juurdepääsu," kommenteeris tekkinud olukorda Credit Suisse'i analüütik Tom Larsen.

Hetkel kuum