Peeter Teder • 12. detsember 2007 kell 22:00

Turule saabus korrektsioon

Tallinna börsil leidis eile varasemate päevade tõusule vastukaaluks aset aktsiahindade mõningane korrektsioon. Aktsiate hinnad Tallinna börsil olid tõusus juba eelmise nädala kolmapäevast saati. Seega on loomulik, et nendest natuke õhku välja lasti. Praegune olukord maailmas ja ka Eestis ei soodusta üldiselt aktsiahindade tõusu ja nii võib isegi imestada, et aktsiad neli kauplemispäeva tõusus suutsid püsida.

Kaalukaim langeja oli Olympic EG aktsia, mis odavnes 2,1 protsenti. Olympicu aktsia maksis börsi sulgemisel 58,21 krooni (3,72 eurot) ja selle käive ulatus 56 miljoni kroonini. Suurimaks müüjaks oli Olympicu puhul SEB Eesti Ühispank ja suurimateks ostjateks Leedu maaklerfirma Finasta ning Hansapank.

Huvitav, et leedulased Olympicu vastu nii marulist huvi tunnevad. Ju siis imponeerivad neile firma ambitsioonikad laienemisplaanid. Olympicust võib peagi saada taas staaraktsia, kuid selle staatuse saavutamiseks läheb mõni kvartal aega. Nimelt rõhuvad firmat uute kasiinode käivituskulud.

Enim kukkus siiski Tallinna Kaubamaja aktsia, mis kaotas oma väärtusest 3,8 protsenti ning maksis 118,13 krooni (7,55 eurot). Kaubamaja aktsia käive oli 8,1 miljonit krooni. Kaubamaja aktsia oli enne eilset mitu päeva tõusus ja seega oli üsna loogiline, et natuke kasumit võeti.

Suurima tõusu tegi Trigon PD aktsia, hüpates 3,9 protsenti. Trigon PD aktsia maksis börsi sulgemisel 20,65 krooni (1,32 eurot) ja selle käive oli ülinapid 21 000 krooni.

Börsi kogukäive ulatus 138 miljoni kroonini. Äripäeva indeks langes 1,3 protsenti ja oli 1947,35 punkti.

Hetkel kuum