Johann Strauss tantsus ja helis

Henrik Aavik 04. jaanuar 2008, 00:00

Kava koosneb toona populaarsetest valssidest, marssidest ning polkadest - muusikast, mis oli iseloomulik 19. sajandi keiserlikule Viinile.

Tegemist on uusaastakontserdiga tervele perele. Paljudes Euroopa linnades on see kontsert saanud üheks olulisemaks uue aasta alguse ürituseks tänu Viini filharmoonikute 1. jaanuari teleülekande populaarsusele.

Helipidu dirigeerib Piotr Vandilovski, kes 1990. aastast on Valgevene Rahvusliku Filharmoonia Ühingu peadirigent. Ta on juhatanud ka RTV sümfooniaorkestrit Minskis, millega on koos salvestanud muusikat kino ja televisiooni tarvis. Samuti on Vandilovski juhatanud puhkpilliorkestrit Nemiga. Aastail 1996 ja 1997 oli ta Sarajevo Filharmoonia Ühingu külalisdirigent.

Kontserdil soleerib sopran Elena Svedova, kes on lõpetanud Valgevene konservatooriumi ning on praegu Valgevene riikliku ooperi- ja balletiteatri solist. Kakskümmend aastat tagasi valiti ta mitmel aastal Valgevene ja Moldaavia rahvusvahelise lauluvõistluse võitjaks.

Esitamisele tulev elegantne ja peen kammermuusika, Franz Joseph I ja Elisabeth de Wittelsbachi keisririigi sümbol, on muutunud kontserdi püsieeskavaks.

Aastavahetus ilma klassikalise suure Straussi uusaasta galakontserdita, kus kõlavad tuntud palad nagu valss "Ilusal sinisel Doonaul", lood Viini metsadest, "Keisri valss" ning "Radetzky marss", mida saadab publiku innukas aplodeerimine, oleks harjumatu. Etendus ei piirdu vaid heligurmaanide kõrvade paitamisega - üles astuvad kümme tantsijat Strauss Festival Ballet Ensemble'ist. Nad esitavad balletiseadeid, mille kostüümid ja koreograafia kuuluvad just nende lugude juurde, täpselt nii, nagu seda muusikat kirjutades silmas peeti.

Tänu Strauss Festival Orchestra tihedatele esinemistele Euroopa kontserdisaalides paelub Johann Straussi muusika järjest enam kuulajaid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing