Ilves: Eesti toetus kuulub Gruusiale

Hille Tressum 06. jaanuar 2008, 18:56

Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik
Ilves helistas täna Gruusia endisele presidendile Mihhail
Saakaðvilile, teatas Vabariig Presidendi Kantselei.

President Toomas Hendrik Ilves helistas täna Gruusia presidendivalimistel esialgseil andmeil enim hääli kogunud Mihhail Saakaðvilile.

“Tunnustan Gruusia rahvast, kes valis poliitilisest kriisist väljumiseks demokraatlikult ausa ja läbipaistva tee,” ütles Eesti riigipea.

Eelnevalt olid Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) vaatlejad oma raportis tunnistanud, et Gruusia presidendivalimised vastasid oma olemuselt enamikele demokraatlikele valimistele kehtestatud rahvusvahelistele standarditele, kuigi ilmnes ka probleeme, millega tuleb kiiresti tegelda.

President Ilves pidas oluliseks OSCE vaatlusrühma juhi Alcee L. Hastings´i hinnangut, mille kohaselt olid valimised Gruusia rahva vaba valiku väljendusavaldus. "See näitab, et Gruusia on jäänud kindlaks euroopalikule valikule, mida kinnitab ka presidendivalimiste avatus kõigile vaatlejatele," lisas Eesti riigipea.

“Samas olen kindel, et Gruusia ei vaata OSCE raportis mainitud probleemidest mööda ning saab nende lahendamisega väärikalt hakkama,” sõnas president Ilves Mihhail Saakaðvilile. “Eesti toetus kuulub ka edaspidi Gruusia demokraatlikele poliitilistele ja majanduslikele reformidele.”

Eesti riigipea avaldas lootust, et kõik osapooled tunnistavad presidendivalimiste tulemusi.
“Usun Gruusia rahva rahulikku tarkusesse ja ettenägelikkusesse oma elu korraldamisel tänases maailmas ning usun ka Gruusia erinevate osapoolte koostöövalmidust oma riigi ühise tuleviku kujundamisel,” ütles president Ilves.

Vabariigi President tunnustas ka riigikogu liikmeid, kes sõitsid Gruusiasse vaatlema sealseid presidendivalimisi

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. January 2008, 18:51
Otsi:

Ava täpsem otsing