Tõnis Oja • 7. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Börsil jälle likviidsus likvideeritud

Eile toimusid börsil aktsiate suured hinnaliikumised, paraku oli selle peamiseks põhjuseks likviidsuse puudumine ehk ostjate ning müüjate nappus.

Vaid ASi Tallinna Vesi aktsiate käivet, mis oli 15,8 miljonit krooni, võib enam-vähem normaalseks pidada. Aktsia hind langes 1,47 protsendi võrra, 209,66 kroonini (13,40 euroni).

Aktsiate suuremad hinnaliikumised toimusid aga enamasti väikeste käivete juures. Nii oli suurimaks langejaks Merko Ehituse aktsia, mille hind kukkus 4,3 protsenti, 193,24 kroonini (12,35 euroni). Aktsia käive oli vaid 212 000 krooni. Sama suure kukkumise, 4,2 protsenti, tegi rõivaste jaemüügikontsern Baltika. Tõsi, reedel avaldatud detsembrikuu käibenumbrid ei olnud midagi rõõmustavat, aga suures osas oli see etteaimatav, mistõttu suurest hinnalangusest lasub kindlasti mingi osa ka tagasihoidlikul aktsia käibel. Suurimaks tõusjaks oli, nagu viimastel nädalatel juba tavaks saanud, Kalevi aktsia, mille hind hüppas 5,6 protsenti, 32,70 kroonile. Tegemist on peatselt endise magusatootja staatusega ettevõtte uue hinnarekordiga. Spekulandid panustavad ettevõttesse saabuvale rahahulgale, mis kommivabriku müümisega ettevõttele saabub. Samas peab olema suhteliselt kiire ka aktsiate müügiga, sest vastasel korral võib hiljaks jääda.

Ebalikviidsete aktsiatega kauplemisel tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, suhteliselt väikese suurusega order võib aktsia hinda kõvasti kõigutada. Spekulandid peavad olema äärmiselt tähelepanelikud, pikaajalistel investoritel olgu tugevad närvid.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt